Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

Son Haberler

    No posts were found.

0850 750 00 40

Top
ADANA’DAN PGS İLE RUMELİ VE BALKANLAR 19-26 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI – Nevatur
fade
12270
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-12270,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / ADANA’DAN PGS İLE RUMELİ VE BALKANLAR 19-26 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI
1

Osmanlı İzinde Rumeli ve Balkanlar

Adana’dan Pegasus Havayolları ile Kurban Bayramı/19-26 Ağustos /7 gece-8 gün   Osmanlı’nın izinde RUMELİ VE BALKANLAR   SIRBİSTAN- BOSNA HERSEK – (HIRVATİSTAN) – KARADAĞ – ARNAVUTLUK - MAKEDONYA TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL Belgrad (1) , Saraybosna(1), Mostar, Neretva Nehri, Poçitel,(Dubrovnik), Budva,Kotor,Trebinje(1), Podgorica (1), İşkodra, Tiran, Ohrid (2), Sveti Naum, Resne, Manastır/Bitola Askeri idadi (Atatürk’ün müze haline gelen okulu), Üsküp (1)
2

PROGRAM

1.    GÜN 19 Ağustos Pazar   ADANA İSTANBUL BELGRAD
Saat 13:10’da Adana Şakirpaşa Havalimanı Dış Hatlar terminali Pegasus HY kontuarı önünde Nevatur yetkilisiile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus PC 2089 sefer sayılı uçuş ile 15:20’de İstanbul’a hareket. 16:50’de İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından PegasusPC 371 ile 18:30’daBelgrad’a hareket. Yerel saat ile 19:20’de varışımızı takiben, havaalanında bizi bekleyen aracımızla konaklayacağımız otelimize transfer. Akşam yemeğimizin ardınan Belgrad gece turu Terazi Meydanı ve Skaradlija’yı göreceğimiz tukumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama Belgrad’da.  
2. GÜN  20 Ağustos Pazartesi BELGRAD SARAYBOSNA
Sabah kahvaltısının ardından Belgrad şehir turumuzda; Kaleiçi surları, anıtları, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Çeşmesi gezeceğimiz yerler arasında. Ardından Saraybosna’ya hareket. Yol üzerinde yemyeşil doğanın tadını çıkarıyor ve Balkaların ormanlarını içimize sindiriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde Saraybosna’ya varıyoruz. Varışta Şehir Turumuzda; 1. Dünya savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Ortodoks Kiliseleri, Katolik Katedrali, Saat Kulesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii ve Külliyesi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu medresesi göreceğimiz yerler arasında. Yol Akşam yemeği ve geceleme Saraybosna’da.  
3. GÜN  21 Ağustos Salı MOSTAR POÇİTEL TREBINJE (DUBROVNİK)
Sabah kahvaltısının ardından Bosna-Hersek’in Hersek bölgesindeki en büyük şehri Mostar’a hareket. Mostar turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1567 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. 9 Kasım 1993'te Boşnak-Hırvat Savaşı sırasında Hırvat güçleri tarafından yıkılıncaya dek 427 yıl kullanıldı. Köprüyü yeniden inşa etmek için bir proje hazırlandı. İnşaatı tamamlanan Mostar Köprüsü, aralarında Türkiye' nin de bulunduğu çok sayıda devletin temsilcilerinin hazır bulunduğu bir törenle, İngiliz Prensi Charles tarafından 23 Temmuz2004 tarihinde açıldı. Mostar turumuzun ardından; Neretva Nehri kıyısındaki Son Osmanlı Köyü olarak bilinen Poçitel’in 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binalarını görüyor ve bug ece konaklayacağımız Trebinje’yehareket,  varışımızın ardındanotelimize yerleşme. Arzu eden misafirlerimiziçinnevatur’undüzenleyeceğiekstraDubrovnik Turu’nakatılmaimkanı.(YeşilPasaportluveShengenvizesinesahipolanlarkatılabilirler)UNESCO'nun"DünyaKültürMirasıListesi"ndebulunanDubrovnikşehirturumuzda;1,2km’likbirsurlaçevriliDubrovnik'inengenişveişlekcaddesiStradun'dangeçerek,caddeninikiyanındabulunanklasikdönemyapılarındanOnoforiusÇeşmeleri'ni,BarokdönemeserlerindenSaatKulesi'ni,birdönembelediyebinasıolarakkullanılanSponzaSarayıveÇeşmesini,İvanGrunduliçMeydanı'ndabulunanRiznicaKatedralini,Ortaçağ'dainşaedilmişDominikenManastırı'nıgörüyoruz.Alışverişvegezmeniziçinserbestzaman.Otelimizedönüş.Akşamyemeğive konaklama Trebinje’de. (45€)
4. GÜN OHRID TİRANPODGORICA
4. GÜN 22 Ağustos Çarşamba TREBINJE BUDVA KOTOR ST STEFAN
Sabah kahvaltısının ardından hareket ile Dalmaçya Kıyıları; Dalmaçya Kıyılarının kıvrımlı güzelliklerini yaşamaya başlıyoruz. gezimizin belki de en aklınızda kalacak yerlerinden; tüm dünyanın gözdesi olan Kotor Körfezini geziyoruz. Burada Kotor Kalesi ve Eski şehir Stari Grad’daki turumuzda; Kale Surları, Doç Meydanı, Un Meydanı, St Tropen Katedrali, Azize Katerine Kilisesi görülecek yerler arasındadır.Ardından büyüleyici sahilleri ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (Eski Şehir-Kale) gezeceğiz. Sonra ki durağımız 2007 yılında “Aman Sveti Stefan Resort” Otellerine 30 yıllığına kiraya verilerek modern restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılmış ülkenin en Muhteşem Adası St. Stefan’ın panaromik olarak tepeden fotoğrafladıktan sonra, Arnavut sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Podgorica’da konaklayacağımız otele varış. Akşam yemeği ve geceleme Podgorica’da.
5. GÜN  23 Ağustos Perşembe PODGORICA TİRAN OHRID
Sabah kahvaltısının ardından keyifli bir seyahat ile Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Tiran şehir turumuzda; İskender Bey Meydanı ve Heykeli,  Ethem Bey Camii, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitiminde Makedonya’ya giriş ve ardından Ohrid’deki otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve geceleme Ohrid’de.
6. GÜN 24 Ağustos Cuma OHRID SVETI NAUM
Sabah kahvaltısının ardından Sveti Naum’a hareket.Muhteşem manzaralar eşliğinde Sv. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan Sv. Naum Manastırını ziyaret ediyoruz. Bu bölgeden kaynaklanan ve Ohrid Gölünü de  besleyen Kara Drim Nehri, denizden 750 mt daha yukarıda olan Prespa Gölünün fazla sularını, 650 mt rakımlı Ohrid Gölüne taşıyor. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek nitelikteki gezimizin ardından Ohrid’e hareket. 1979 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine dahil edilen Ohrid Gölü kıyısında kurulan güzel şehir Ohrid şehir turu, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 600-700  yıllık olduğu düşünülen büyük bir çınarın yeraldığı Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi göreceğimiz yerler arasında. Alışveriş için serbest zamanın ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve gecelemeOhrid’de  
7. GÜN 25 Ağustos Cumartesi OHRİD MANASTIR (Bitola)  ÜSKÜP
Sabah kahvaltısının ardından Resne’ye hareket. Yol üzerinde İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüyoruz.Sonraki durağımız Manastır (Bitola)’a hareket. Selanik’e yakınlığıyla sınır komşusu turistlerin de uğrak yeri olan bu güzel şehri keşfe çıkıyoruz. Manastır’ı aynı zamanda pek çok Türk dizilerinin de çekildiği yer olarak hatırlayacaksınız. Özellikle “Elveda Rumeli” dizisinin pek çok sahnesi burada çekilmiştir. Gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket.Varışımızın ardından; Üsküp şehir turumuzda; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, hükümet binası, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır.Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te.  
8.GÜN 26 Ağustos Pazar ÜSKÜP İSTANBUL ADANA
Sabah kahvaltısının ardından Üsküp Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından PEGASUS PC 352ile saat 13:25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15:55’te İstanbul’a varış. PEGASUS PC 2094 ile saat18:40’ta Adana’ya hareket Saat 20:10’da Adana’ya varış ve bir başka nevatur gezisinde buluşmak üzere.
3

ÜCRET

ÜCRET : Nakit KK Tek Ödeme 6 Taksit 9 Taksit
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 699 € 720 € 129 € x 6 90 € x 9
2–11 Yaş (aile ile aynı odada) : 659 € 680 € 122 € x 6 85 € x 9
Tek Kişilik Oda Farkı : 225 € 235 € 42 € x 6 30 € x 9
4

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

PEGASUS  ile Adana/İstanbul/Belgrad – Üsküp/İstanbul/Adana arası uçuşlar ► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli ► Havalimanı vergileri  ►4* otellerde 7 gece konaklama ► 7 Kahvaltı ► 7 Akşam yemeği ► Programda belirtilen tüm transferler ► Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ► Programda dahil olduğu belirtilmiş olan yerlerin giriş ücretleri ► Zorunlu Mali Mesuliyet sigortası ► Yurtdışı çıkış harcı ► TÜRKÇE profesyonel rehberlik hizmeti
5

ÜCRETE DAHİL OLMAYANHİZMETLERİMİZ

► Programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile tüm yemeklerde alınacak içecekler ► Dubrovnik turu: 45€ ► Hırvatistan Vize ücreti:140€ ► Seyahat Güvence Paketi 20 € (65 yaş üzeri misafirlemiz için sürprim uygulanır.) Seyahat güvence paketinin ayrıntılarını acentamızdan öğreniniz. İstenmeyen durumlar için mutlaka yapılması önerilmektedir.
6

VİZE

► Gezimizdeki ülkelerde vize gerekmemekte olup ekstra Dubrovnik turuna katılmak isteyenler için vize gerekmektedir. Geçerli Schengen vizesi ile yeşil pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir. 10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir. TÜM PASAPORTLARIN GEZI DÖNÜŞ TARIHINDEN ITIBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLILIĞI OLMALIDIR.►Geziye kaydınızda vize talebinizde acentamız tarafından sizlere vize evrak listesi verilecektir. Hırvatistan vizesi için; evrakları hazırlayıp geziden 90 gün önce  acentamıza teslim ettiğinizde vize başvurunuz acentamız tarafından yapılabilecektir. Daha sonrası için de Schengen vizesine başvuru yapılacaktır.
7

NOTLAR

► Gezimize kesin rezervasyonunuz ancak ödeme ve sözleşme ile mümkün olmaktadır. Taksitli katılım için acentamızdan bilgi alabilirsiniz. Nakit ödeme şeklinde ise %50 ödemenizi kayıtta ve bakiyenizi ise geziden 45 gün önce yapabilirsiniz. ► Tüm pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. ► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport ve/veya nüfus cüzdan fotokopisi ve sözleşme yapılması gerekmektedir. ► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür. ► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan 11 yaşın altındaki çocuklar için geçerlidir. ► nevatur gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir. ► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır. ► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan nevatur sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz. Maddi kıymeti olan bagajlarınızı otelde ve/veya otobüste bırakmayınız. Sorumluluk size aittir. Sigortalar bu tür giderleri karşılamamaktadır. ►  nevaturhavayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş  öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

ADANA’DAN PGS İLE RUMELİ VE BALKANLAR 19-26 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI

699 € / 2830.46₺'den itibaren

kişi başı

Adana’dan
Pegasus Havayolları ile
Kurban Bayramı/19-26 Ağustos /7 gece-8 gün

Osmanlı’nın izinde
RUMELİ VE BALKANLAR

SIRBİSTAN- BOSNA HERSEK – (HIRVATİSTAN) – KARADAĞ – ARNAVUTLUK – MAKEDONYA
TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL
Belgrad (1) , Saraybosna(1), Mostar, Neretva Nehri, Poçitel,(Dubrovnik), Budva,Kotor,Trebinje(1), Podgorica (1), İşkodra, Tiran, Ohrid (2), Sveti Naum, Resne, Manastır/Bitola Askeri idadi (Atatürk’ün müze haline gelen okulu), Üsküp (1)

Adana’dan

Pegasus Havayolları ile

Kurban Bayramı/19-26 Ağustos /7 gece-8 gün

 

Osmanlı’nın izinde

RUMELİ VE BALKANLAR

 

SIRBİSTAN- BOSNA HERSEK – (HIRVATİSTAN) – KARADAĞ – ARNAVUTLUK – MAKEDONYA

TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

Belgrad (1) , Saraybosna(1), Mostar, Neretva Nehri, Poçitel,(Dubrovnik), Budva,Kotor,Trebinje(1), Podgorica (1), İşkodra, Tiran, Ohrid (2), Sveti Naum, Resne, Manastır/Bitola Askeri idadi (Atatürk’ün müze haline gelen okulu), Üsküp (1)

ÜCRET : Nakit KK Tek Ödeme 6 Taksit 9 Taksit
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 699 € 720 € 129 € x 6 90 € x 9
2–11 Yaş (aile ile aynı odada) : 659 € 680 € 122 € x 6 85 € x 9
Tek Kişilik Oda Farkı : 225 € 235 € 42 € x 6 30 € x 9

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.