Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
Kalbim Ege’de Kaldı 04- 09 Haziran –6 Gün / 5 Gece – Nevatur
fade
12795
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-12795,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / Kalbim Ege’de Kaldı 04- 09 Haziran –6 Gün / 5 Gece
1

 • 1.Gün 04 Haziran Salı  GÜN- ÖDEMİŞ- BİRGİ- TİRE- GÖLCÜK- BOZDAĞ
 • İYİ BAYRAMLAR…Sabah 06: 40’ ta Adana Havalimanında buluşma. Pegasus Havayolları ile saat 07: 50 de PC3011 seferiyle İzmir’ e hareket ile  09: 20’ de İzmir’e varış. Bizleri bekleyen aracımıza binerek Türkiye’nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ye doğru yola çıkıyoruz. Doğa harikası yemyeşil ağaçları, şelaleli havuzu, eşsiz güzelliği ile sanki cennetten bir köşe olan Dere Kahve’de mola verdikten sonra Tire’nin sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Kendine özgü sokak çeşmelerini, camilerini, hamamlarını görüyor, Tire Çarşısı’nın o eski günleri çağrıştıran havasını kokluyor, halen yaşatılan el sanatlarına (urgancılık, nalıncılık, yorgancılık, hasırcılık, saraciye, keçeceilik, dokumacılık) tanıklık ediyor, zanaatkârları eserlerini üretirken fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Ardından Tire’nin Avrupa’dan gelen kültürü Karambol Oyunu’nu tanımak için Alay Park’ına gidiyor, sahayı görüyor ve sonrasında Tire ve çevresinin kültürel ve tarihi zenginliklerinin sergilendiği Tire Arkeoloji Müzesi ziyaret ediyoruz. Keyif ve kültürü birada yaşadığımız Tire’ye veda ediyor ve Ödemiş’e gidiyoruz.  Öğle yemeğinde ünlü köftesinin de tadına bakabilirsiniz. Ödemiş Pazarı için serbest zamanın ardından Birgi’ye hareket.Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmış Birgi’de Gazi Umur Bey Heykeli ve Birgi Evleri’ni görerek, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni ve Çakırağa Konağı’nı geziyor ve Gölcük için hareket ediyoruz. Ağal Tepesi’nde alacağımız kısa bir fotoğraf molasından sonra göle iniyor ve serbest zaman kullanıyoruz. Daha sonra yolumuzu Tmolos (Bozdağ) Köyü’ne çeviriyoruz ve son olarak Kırkoluklar’da vereceğimiz kısa molanın ardından Salihli’ ye varıyoruz. Akşam Yemeği ve Salihli’de 4* Rey Manes Otel’de.
 • 2.Gün – 05 Haziran Çarşamba KULADOKYA- ULUBEY KANYONU- SARDES
 • Kahvaltımızın ardından Türkiye’nin ilk ve tek Jeopark özelliğini taşıyan, dünyanın ilk oluşum evresindeki hali olması nedeniyle UNESCO tarafında koruma altına alınmış ve 50’den fazla volkanik tepeye ev sahipliği yapanKULADOKYA “Kula Jeosit Alanı” ,Doç. Dr. Erdal GÜMÜŞ ve ekibi tarafından turizme kazandırılmıştır. Hayal gücümüzü de kullanarak 10.000 yıl öncesine yolculuk yapacağız. Arından Peribacalarını ziyaret ediyoruz. Kula peribacaları Kapadokya bölgesinin adeta küçük bir örneğidir. Gerek Jeopark gerekse de Peribacaları bize doğanın gücü ve ilginçliğinigösteren önemli kanıtlardır.Peribacalarının oluşumu ve özellikleri hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra fotoğraflarımızı çekiyor ve Uşak’a gitmek üzere tekrar yola koyuluyoruz. Bu kez Dünya’nın en uzun ikinci Kanyonunu görmek üzere Ulubey Kanyonu’na gidiyoruz. Kanyon’u 150 metre yükseklikten cam terastan seyrettikten sora isteyenler misafirlerimiz ile kanyona iniyoruz ve kanyonun muhteşem coğrafyasını içimize sindirip fotoğraflarını çekiyoruz. Tekrar tırmanışa geçip, kanyon manzaralı çaylarımızı da içtikten sonra Salihli yakınlarında tarihte ilk kez parayı bulan Lidyalıların başkenti olan Sardes antik şehrindeki ünlü Yahudi Sinagogu ve Roma Hamam-Gymnasium’unu ziyaret edeceğiz. Bu roma dönemi zamanından kalma yapı kompleksinin yanında bulunan umumi tuvaletler ve dükkânları gördükten sonra İzmir gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 •  
 • 3.Gün – 06 Haziran Perşembe  ALAÇATI- ÇEŞME - SEFERİHİSAR- SIĞACIK- TEOS
 • Kahvaltımızın ardındanİzmir’in ‘’Sakin Şehir CittaSlow’a’’ ilk üyesi Seferihisar’ın incisi Sığacık köyüne gidiyoruz. Kaleiçi mahallesinden yürüyerek, daracık sokakları ve beyaz badanalı tertemiz evlerin yanı başından deniz kokusunun geldiği limana ulaşıyoruz. Kanuni’nin yaptırttığı kaleyi şöyle bir dolaşıp, limanda tur atıyor, rengârenk çiçeklerin süslediği kahvelerinde kahve molası veriyoruz. Serbest zamanınızda naylon poşetleri çoktan kullanmayı bırakmış köylü pazarından, organik üretime değer veren üretici ellerden yöresel ürünler alabilirsiniz. Sığacık’ın yanı başında antik Ion uygarlığının en güzel kentlerinden biri olan Teos antik kentini geziyoruz. Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Arnavut Kaldırımlı sokakları ve rengârenk çiçeklerle bezeli evleriyle Alaçatı merkezde doyasıya dolaşıyoruz. Serbest zamanda çokça çeşidini görebileceğiniz, yöresel ve turistik ürünlerden hediyelikler seçebilirsiniz. Çeşme’ ye varıyoruz. Çeşme kalesini fotoğraflayıp, sahilde yürüyüş yapıyor ardından İzmir’e geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 •  
 • 4.Gün – 07 Haziran Cuma  İZMİR ŞEHİR TURU- ESKİ FOÇA
 • Kahvaltımızın ardından Eski Foça’ ya doğru yola çıkıyoruz. Foça tarihi evleri, limanı ve balık restoranlarıyla ünlü Eski Foça'da yapacağımız keyifli bir yürüyüş yapıyor ve çarşıda serbest zaman veriyoruz. Karşıyaka’dan bineceğimiz vapur ile İzmir Körfezi manzarası eşliğinde Konak İskelesi’ne ulaşıyoruz. Ardından şehir turumuzu yapmak üzere Konak mevkiine gidiyoruz. İlk olarak Mithat Paşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa Caddesi arasında kalan bölgede kolay ulaşımı sağlamak amacıyla Musevi iş adamı Nesim Levi tarafından yaptırılan Tarihi Asansör’e çıkıyoruz eşsiz İzmir manzarası seyrediyoruz. Sonrasında tekrar tarihi asansörden inerek Konak Meydanında İzmir’in simgesi olan görkemli Saat Kulesini görüyoruz. Ardından Kemeraltı Çarşılarında alışveriş ve Kordonda yürüyüş yapıp çay kahve içmek için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 •  
 • 5.Gün 08 Haziran Cumartesi SELÇUK–ŞİRİNCE- EFES ANTİK KENTİ– İZMİR
 • Kahvaltımızın ardından Selçuk’a hareket ediyoruz. Bugün ilk durağımız Çetin Çiftliği Maket köyü. Çetin ailesi çocukluk anılarının silinmemesi için köy hayatına dair en ufak detayları bile düşünerek hazırlamışlar bu maket köyü. Maket köyü gezdikten sonra İzmir’in en şirin köyü Şirince’ye geçiyoruz. SevanNişanyan ile hayat bulan ve turizme kazandırılan bu şirin köy, Türkiye’nin belki de en entelektüel köyü. Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin tarafından kurulan matematik köyü, yanı başına açılan kardeşi felsefe köyü ve sanat köyüile birbirinden güzel eski evleri, taş sokakları, Rumlardan kalma kiliseleri ve tadına doyulmaz aromalı şarapları ile bir başka güzel Şirince. Sokaklarında dolaşıp, şarap tadımı yapıp, meşhur yemeklerinin tadına baktıktan sonra peygamberin annesi Meryem’in yaşamının son dönemlerini geçirdiğine ve burada vefat ettiğine inanılan kutsal Meryemana Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından Dünya’nın en önemli antik kentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne geçiyoruz. Antik kentte dolaşırken, Arcadiane caddesinde yürüyüp, antik tiyatronun sıralarında oturuyor, Kuretler caddesinden zengin evlerine bakıyor, Efes’in sembolü Celcius kütüphanesi ve daha birçok mimari şaheseri fotoğraflıyoruz. Öğleden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 •  
 •  
 • 6.Gün 09 Haziran Pazar MANİSA- ADANA
 • Kahvaltı sonrasında valizlerimizle otelden ayrılarak Manisa’ya hareket ediyoruz. Manisa Kalesi’nin kalıntıları, Mevlevihane ve Ağlayan Kaya (Niobe)’yi ziyaret ederek; Manisa’da Saruhan Park’ta kahve molası veriyoruz.  Saruhanoğlularının kurucusu Saruhan Bey’in Türbesi’ni görüyor ve Mimar Sinan'ın Ege Bölgesi'ndeki tek eseri olan Muradiye Camisi ve Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’ni geziyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Hafsa Sultanın 41 çeşit baharatla hazırlanan mesir macunundan şifa bulmasıyla beraber; 400 yıldır mesir macunu dağıtılan Sultan Camisini görüyor, mesir macunu alışverişi için serbest zamanın ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanına gidiyoruz. Pegasus PC3014 sefer sayılı 19:10 uçağıyla Adana’ya uçuş. 20: 30’ da Adana’ya varış. Bir sonraki Nevatur gezisinde buluşmaküzere.
 •  
 •  
GEZİ ÜCRETİ NAKİT 10 Mart’a kadar kayıtlarda KREDİ KARTINA PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT
İki veya üçkişilik odada kişi başı 2495 TL
2-12 yaş (2 yetişkin ile aynı odada) 2395 TL
Tek kişi farkı 545 TL
 • ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • ►  Pegasus Havayolları ile Adana-İzmir-Adana uçuşları
 • ►  Grubumuza özel aracımız ile ulaşımlar
 • ►  5 gece 4 yıldız otellerde konaklama (1 Gece Salihli ve 4 gece İzmir’de)
 • ►  Otellerde alınacak 5 Sabah Kahvaltısı
 • ►  Otellerde alınacak 5 Akşam Yemeği
 • ►  Programda yer alan tüm geziler
 • ►  TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 • ►  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm kişisel harcamalar, programda yer almayan yemekler ile tüm yemeklerdekiiçecekler,  Mini bar kullanımı, Müze ve ören yeri girişleri.
 •  
 • NOTLAR
 • ►Kesin Rezervasyon için %50 ön ödemenin acentemize yapılması gerekmektedir. Bakiyenin geziden 30 gün öncesine kadar tamamlanmasını rica ederiz.
 • ►NEVATUR veya rehber içerik aynı kalmak koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.
 • ►Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyonda girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. ►Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehberlere aittir.
 • ► Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • ► 18 yaş altı çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması gerekir.

Kalbim Ege’de Kaldı 04- 09 Haziran –6 Gün / 5 Gece

'den itibaren

kişi başı

Adana’dan Pegasus HY ileRamazan Bayramı

Adana’dan Pegasus HY ileRamazan Bayramı

Eskisiyle yenisiyle, köyüyle pazarıyla

Kalbim Ege’de Kaldı

 

Birgi, Tire, Sığacık, Sardes, Foça, Şirince, Çeşme, Alaçatı

04- 09 Haziran –6 Gün / 5 Gece

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.