Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

Son Haberler

0850 750 00 40

Top
KARS TURU – Nevatur
fade
8318
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-8318,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

KARS TURU

1

KARS TURU

Kristal Kar’ı ile Avrupa’nın gözdesi: Sarıkamis

Buz ve karın kattıgı nefis görüntülerle;Çıldır Gölü

Unesko Miras Listesindeki; ANiHarabeleri

2

1. GÜN 24 ŞUBAT CUMARTESİ ADANA-ÇILDIR GÖLÜ

Sabah 06: 00’ da Adana Havalimaında buluşma ve THY ie TK7107 seferiyle saat 07: 10 ‘da Ankara aktarmalı olarak Kars’ a uçuyoruz. Saat 10: 30’ da Kars Harakani Havalimanı’ na varıyoruz. Valiz işlemlerinin ardından bizleri karşılayan aracımıza biniyoruz ve rakımı yaklaşık 2000 mt bulan Çıldır Gölü ‘ne doğru yolculuğumuz başlıyor.Çıldır gölü kenarında gölden tutulan balıkların servise sunulduğu öğle yemeğimizi aldıktan sonradilerseniz göl kenarında kar kızaklarıyla kızak yapabilirsiniz. (göl tam donmuş ise) . Sonrasında buz tutmuş gölde buzlar kırılarak yapılan balık avını izleyip fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme Kars Şehir Merkezindeki otelimizde.
3

2. GÜN 25 ŞUBAT PAZAR KARS ŞEHİR MERKEZİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Kars şehir merkezi’nipanoramik olarak gezmeye başlıyor. Şehir merkezi planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi gezerken büyüleyecek. Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi( Kümbet Cami ) , Aşıkların atıştığı ve Namık Kemalin çocukluğunun geçtiği  Namık Kemal Kültür Merkezi, Rus işgali döneminde Müslümanların yakılarak öldürüldüğü Ulu Cami, Kars  çayı üzerinde bulunan Osmanlı döneminde kalma Osmanlı Hamamları ve Osmanlı Köprüsü ve Harakani Hazretlerinin türbesi gezeceğimiz yerler arasında olacak. Ardından Türkiye’nin ilk ve tek peynircilik müzesi olan Boğatepe Köyü Peynircilik Müzesini geziyoruz ve öğle  yemeğimizi açık büfe peynir, sıcak ekmek, tereyağı olarak alıyoruz ve otelimize dönüş yapıyoruz ve akşam Profesyonel ekibi ile Kafkas Gecesi Eğlencesi’nin de renk katacağı Kars “Kaz Evi”ndeMeşhur Kars Kaz’ının tadına bakacağımız akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.
4

3.GÜN 26 ŞUBAT PAZARTESİ SARIKAMIŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından 1914’de önemli kahramanlık destanının geçtiği Allahüekber Dağındaki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp ardından Sarıkamış’a geçip keyifle sucuk ekmekten oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Sarıkamış KayakMerkezi’nde serbest zaman. Kayak merkezi gezimiz sonrası Kars’a, otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
5

4.GÜN 27 ŞUBAT SALI ANİ- ADANA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırına yakın Ani’ye hareket ediyoruz. Öncelikle Ani Harabelerinin yanıbaşındaki köy olan Ocaklı Köyü İlkokulu ziyareti, dilerseniz öğrencilere çeşitli hediyeler alabilirsiniz. Bu tarihi mekanda göreceğimiz bazı tarihi mekanlar: Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, TigranHonets(Resimli Kilisesi),Selçuklu Kalesive Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’lMenucehr Cami olacaktır. Kars merkezde kısa serbest zamanımızda Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler (bavula koymak gerektiğini unutmayalım).Kars Harakani Havalimanı’na hareket ediyoruz.Thy ile saat 17:35’de TK 7093 sefer sayılı uçağı ile Ankara Esenboğa Havalimanına hareket.Saat 19:20’de varış.THYile saat 20:00’da TK 7104 sefer sayılı uçağı ile Adana Şakirpaşa Havalimanına hareket, saat 21:05’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.
6

ÜCRET ve ÖNEMLİ NOTLAR

ÜCRET Nakit KK Tek Ödeme 6 Taksit 9 Taksit
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1350 TL 1390 TL 250 TL x 6 175 TL x 9
02-11 yaş (iki yetişkin ile aynı odada) 1250 TL 1290 TL 230 TL x 6 160 TL x 9
Tek kişi farkı 150 TL 155 TL 30 TL x 6 20 TL x 9
7

SÖYLEMEDİ DEMEYİN…

Nevatur Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında; Gezimizde Ani Harabeleri’nin hemen yanıbaşındaki köy olan Ocaklı Köyü’nün İlkokulunu ziyaret ediyoruz. Okulun 42 ögrencisi olup öğrencilere kırtasiye ve/veya kıyafet hediyeleri alarak onlara dokunmak hepimizin hoşuna gidecektir diye düşünüyoruz. Destekleriniz ve Güzel yüreğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.
8

NOTLAR

►Kesin Rezervasyon için %50 ön ödemenin acentamıza yapılması gerekmektedir. Bakiyenin geziden 30 gün öncesine kadar tamamlanmasını rica ederiz. ►THY ile Anadolu jet ortak uçuşlar yapmakta olup THY Kars uçuşlarını Anadolu Jet ile gerçekleştirmektedir. ►nevatur veya rehber içerik aynı kalmak koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

►Anadolu Jet ile Adana-Kars-Adana uçuşları ►Grubumuza özel aracımız ile ulaşımlar ►3 gece Kars Şehir Merkezindeki Simer Hotelde konaklama ►Otelde alınacak 3 Sabah Kahvaltısı ►Otelde alınacak 2 Akşam Yemeği ► Yörenin özel restorantlarından KAZ EVİ’nde Akşam Yemeği ►Kafkas Halk Oyunları Ekibi Dans Gösterisi ►Kars Şehir Turu ►Çıldır Gölü Turu ►Çıldır Gölünde Göle özel Balıklardan oluşan mönüsü ile Öğle Yemeği ►Sarıkamış Kayak Merkezi Turu ►Sarıkamış’ta Kar da Sucuk Ekmek ziyafeti ►Boğatepe Köyü Peynir Müzesi ► Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan Ani Harabeleri Turu ►AcentaZorunlu Mesuliyet Sigortası ► Profesyonel rehberlik hizmeti

Kişisel harcamalar, Sarıkamış Telesiyej ücreti, Giriş Ücretleri, ve programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile ile tüm yemeklerde alınacak içecekler gezi ücretine dahil değildir.