Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

Son Haberler

    No posts were found.

0850 750 00 40

Top
Adana’dan THY ile RUMELİ ve BALKANLAR 05-12 Ekim 2018 – Nevatur
fade
9981
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-9981,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

Adana’dan THY ile RUMELİ ve BALKANLAR 05-12 Ekim 2018

Nevatur / Adana’dan THY ile RUMELİ ve BALKANLAR 05-12 Ekim 2018
1

Osmanlı İzinde Rumeli ve Balkanlar

Adana’dan Türk Havayolları ile  05-12 EKİM  2018  / 7 gece-8 gün
  • MAKEDONYA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - (HIRVATİSTAN) - BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN
  • Üsküp (1), Kalkandelen/Tetovo, Ohrid (2), Resne, Manastır/Bitola Askeri idadi (Atatürk’ün müze haline gelen okulu), Sveti Naum, Tiran, İşkodra, İskodra, Podgorica (1) , Budva, Kotor, Trebinje(1), (Dubrovnik), Poçitel (Son Osmanlı Köyü), Neretva Nehri, Mostar, Yablanica, Saraybosna(1),  Belgrad (1)
  • TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL
2

PROGRAM

1. GÜN / 5 EKİM CUMA ADANA  İSTANBUL ÜSKÜP OHRİD
Sabah saat 02:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar terminali THY kontuarı önünde Nevatur yetkilisiile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından TK 2451 sefer sayılı uçuş ile 03:50’de İstanbul’a hareket. 05:25’de İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından THY TK 1003 ile 07:50’de Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 08:25’de varışımızı takiben Üsküp şehir turumuzda; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, hükümet binası, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te.
2. GÜN / 06 EKİM CUMARTESİ OHRİD MANASTIR (Bitola)   OHRİD GÖLÜ
Sabah kahvaltısının ardından Kalkandelen/Tetovo’ya hareket. Kalkandelen Turumuzda Alaca Camii ve Harabati Tekkesini geziyoruz. 1979 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine dahil edilen Ohrid Gölü kıyısında kurulan güzel şehir Ohrid’e hareket, varışımızda Ohrid şehir turu, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 600-700  yıllık olduğu düşünülen büyük bir çınarın yeraldığı Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi göreceğimiz yerler arasında. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize transfer. Otele yerleşme, Akşam yemeği ve geceleme Ohrid’de.
3. GÜN / 07 EKİM PAZAR OHRID ST NAUM
Sabah kahvaltısının ardından Sveti Naum’a hareket. Muhteşem manzaralar eşliğinde Sv. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan Sv. Naum Manastırını ziyaret ediyoruz. Bu bölgeden kaynaklanan ve Ohrid Gölünü de  besleyen Kara Drim Nehri, denizden 750 mt daha yukarıda olan Prespa Gölünün fazla sularını, 650 mt rakımlı Ohrid Gölüne taşıyor. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Devamında sonraki durağımız Manastır (Bitola)’a hareket. Selanik’e yakınlığıyla pek çok Yunanlı turistin de uğrak merkezi olan bu güzel şehri keşfe çıkıyoruz. Manastır’ı aynı zamanda pek çok Türk dizilerinin de çekildiği yer olarak hatırlayacaksınız. Özellikle “Elveda Rumeli” dizisinin pek çok sahnesi burada çekilmiştir. Gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Manastır turu sonrasında Ohrid’e hareket Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ohrid’de.
4. GÜN / 08 EKİM PAZARTESİ OHRID  TİRAN PODGORICA
Sabah kahvaltısının ardından hareket ile Ohrid’in hemen çıkışında yeralan Arnavutluk sınır kapısından ülkeye giriş yapıyoruz  ve keyifli bir seyahat ile Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Tiran şehir turumuzda; İskender Bey Meydanı ve Heykeli,  Ethem Bey Camii, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde İşkodra’ya hareket. Karadağ sınırına çok yakın olan İşkodra’da konaklayacağımız otele varış. Akşam yemeği ve geceleme İşkodra’da veya Podgorica’da.
5. GÜN / 09 EKİM SALI BUDVA  ST STEFAN  KOTOR  BUDVA TREBINJE (DUBROVNİK)
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Kısa bir yol ile Karadağ Sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından 2006 yılında bağımsızlığını ilan etmiş olan güzel ülke Karadağ/Montenegro’ya varış. Dalmaçya Kıyıları; Sınır kapısından kısa bir süre sonra Dalmaçya Kıyılarının kıvrımlı güzelliklerini yaşamaya başlıyoruz. 2007 yılında “Aman Sveti Stefan Resort” Otellerine 30 yıllığına kiraya verilerek modern restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılmış ülkenin en Muhteşem Adası St. Stefan’ın panaromik olarak tepeden fotoğrafını çekiyoruz. Ardından durağımız büyüleyici sahilleri ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (Eski Şehir-Kale) gezeceğiz. Sonraki durağımız gezimizin belki de en aklınızda kalacak yerlerinden; tüm dünyanın gözdesi olan Kotor Körfezini geziyoruz. Burada Kotor Kalesi ve Eski şehir Stari Grad’daki turumuzda; Kale Surları, Doç Meydanı, Un Meydanı, St Tropen Katedrali, Azize Katerine Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yemek ve alışveriş için vereceğimiz molamızın ardından Bosna-Hersek sınır kapısından geçerek konaklayacağımız Trebinje’ye varış Otelimize yerleşme.  Arzu eden misafirlerimiz için nevatur’un düzenleyeceği ekstra Dubrovnik turuna katılma imkanı.(Yeşil Pasaportlu ve shengen vizesine sahip olanlar katılabilirler)UNESCO'nun "Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Dubrovnik şehir turumuzda; 1,2 km’lik bir surla çevrili Dubrovnik'in en geniş ve işlek caddesi Stradun'dan geçerek, caddenin iki yanında bulunan klasik dönem yapılarından Onoforius Çeşmeleri'ni, Barok dönem eserlerinden Saat Kulesi'ni, bir dönem belediye binası olarak kullanılan Sponza Sarayı ve Çeşmesini, İvan Grunduliç Meydanı'nda bulunan Riznica Katedralini, Ortaçağ'da inşa edilmiş Dominiken Manastırı'nı görüyoruz. Alışveriş ve gezmeniz için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşamyemeği ve konaklama Trebinje’de. (45€)
6. GÜN / 10 EKİM ÇARŞAMBA MOSTAR  POÇİTEL  SARAYBOSNA
Sabah kahvaltısının ardından yolumuzun üzerinde bizlere yol boyunca eşlik edecek Neretva Nehri kıyısındaki Son Osmanlı Köyü olarak bilinen Poçitel’in 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binalarını görüyoruz. Demleme çayı özleyenlere kısa bir molanın ardından Bosna-Hersek’in Hersek bölgesindeki en büyük şehri Mostar’a hareket. Mostar turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1567 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. 9 Kasım 1993'te Boşnak-Hırvat Savaşı sırasında Hırvat güçleri tarafından yıkılıncaya dek 427 yıl kullanıldı. Köprüyü yeniden inşa etmek için bir proje hazırlandı. İnşaatı tamamlanan Mostar Köprüsü, aralarında Türkiye' nin de bulunduğu çok sayıda devletin temsilcilerinin hazır bulunduğu bir törenle, İngiliz Prensi Charles tarafından 23 Temmuz2004 tarihinde açıldı. Yol üzerinde yine Neretva kıyısında bulunan suyu ve kuzu çevirmesiyle meşhur Yablanica’da kısa bir molanın ardından Saraybosna’ya hareket. Saraybosna turumuzda Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimize başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii ve Külliyesi, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nün gezilmesinin ardından Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Saraybosna’da.
7. GÜN / 11 EKİM PERŞEMBE SARAYBOSNA  BELGRAD
Sabah kahvaltısının ardından Belgrad’a hareket. Yol üzerinde yemyeşil doğanın tadını çıkarıyor ve Balkanların ormanlarını içimize sindiriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde Öğleden sonra Belgrad’a varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Belgrad’da otelimizde.
8.GÜN / 12 EKİM CUMA BELGRAD İSTANBUL ADANA
Sabah kahvaltısının ardından Belgrad şehir turumuzda Kaleiçi surları, anıtları, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Çeşmesi gezeceğimiz yerler arasında. Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada Sırpların deyimiyle “Beograd/Beyaz şehir” e veda ediyoruz. Tesla Havalimanına transfer. Tesla Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından THY TK1084 ile saat 20:20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:05’de İstanbul’a varış. THY TK2476 ile saat 02:20’de (ertesi gün) Adana’ya hareket. Saat 04:00’da Adana’ya varış ve bir başka nevatur gezisinde buluşmak üzere.  
3

ÜCRET

ÜCRET : Nakit KK Tek Ödeme 6 Taksit 9 Taksit
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 649 € 669 € 119 € x 6 83 € x 9
2–11 Yaş (aile ile aynı odada) : 599 € 617 € 110 € x 6 77 € x 9
Tek Kişilik Oda Farkı : 200 € 206 € 37 € x 6 26 € x 9
4

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

Türk Hava Yollarıile Adana/İstanbul/Üsküp – Belgrad/İstanbul/Adana arası uçuşlar ► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli ► Havalimanı vergileri  ►4* otellerde 7 gece konaklama ► 7 Kahvaltı ► 7 Akşam yemeği ► Programda belirtilen tüm transferler ► Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ► Programda dahil olduğu belirtilmiş olan yerlerin giriş ücretleri ► Zorunlu sorumluluk sigortası ► Yurtdışı çıkış harcı ► TÜRKÇE profesyonel rehberlik hizmeti
5

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

► Programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile tüm yemeklerde alınacak içecekler ► Dubrovnik turu: 45€ ► Hırvatistan Vize ücreti:140€ ► Seyahat Güvence Paketi 30 € (65 yaş üzeri misafirlemiz için sürprim uygulanır.) Seyahat güvence paketinin ayrıntılarını acentamızdan öğreniniz. İstenmeyen durumlar için mutlaka yapılması önerilmektedir.
6

VİZE

► Gezimizdeki ülkelerde vize gerekmemekte olup ekstra Dubrovnik turuna katılmak isteyenler için vize gerekmektedir. Geçerli Schengen vizesi ile yeşil pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir. 10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir. Tüm pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. ►Geziye kaydınızda vize talebinizde acentamız tarafından sizlere vize evrak listesi verilecektir. Hırvatistan vizesi için; evrakları hazırlayıp geziden 90 gün önce  acentamıza teslim ettiğinizde vize başvurunuz acentamız tarafından yapılabilecektir. Daha sonrası için de Schengen vizesine başvuru yapılacaktır.
7

NOTLAR

► Gezimize kesin rezervasyonunuz ancak ödeme ile mümkün olmaktadır. Taksitli katılım için acentamızdan bilgi alabilirsiniz. Nakit ödeme şeklinde ise %50 ödemenizi kayıtta ve bakiyenizi ise geziden 45 gün önce yapabilirsiniz. ► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport ve/veya nüfus cüzdan fotokopisi ve sözleşme yapılması gerekmektedir. ► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür. ► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan 11 yaşın altındaki çocuklar için geçerlidir. ► nevatur gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir. ► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır. ► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan nevatur sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz. Maddi kıymeti olan bagajlarınızı otelde ve/veya otobüste bırakmayınız. Sorumluluk size aittir. Sigortalar bu tür giderleri karşılamamaktadır. ►  nevaturhavayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş  öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Adana’dan THY ile RUMELİ ve BALKANLAR 05-12 Ekim 2018

649 € / 2628₺'den itibaren

kişi başı

Adana’dan Türk Havayolları ile  05-12 EKİM 2018  / 7 gece-8 gün

MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – (HIRVATİSTAN) – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN

Üsküp (1), Kalkandelen/Tetovo, Ohrid (2), Resne, Manastır/Bitola Askeri idadi (Atatürk’ün müze haline gelen okulu), Sveti Naum, Tiran, İşkodra, İskodra, Podgorica (1) , Budva, Kotor, Trebinje(1), (Dubrovnik), Poçitel (Son Osmanlı Köyü), Neretva Nehri, Mostar, Yablanica, Saraybosna(1),  Belgrad (1)

Adana’dan Türk Havayolları ile  05-12 EKİM  2018  / 7 gece-8 gün

MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – (HIRVATİSTAN) – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN

Üsküp (1), Kalkandelen/Tetovo, Ohrid (2), Resne, Manastır/Bitola Askeri idadi (Atatürk’ün müze haline gelen okulu), Sveti Naum, Tiran, İşkodra, İskodra, Podgorica (1) , Budva, Kotor, Trebinje(1), (Dubrovnik), Poçitel (Son Osmanlı Köyü), Neretva Nehri, Mostar, Yablanica, Saraybosna(1),  Belgrad (1)

ÜCRET : Nakit KK Tek Ödeme 6 Taksit 9 Taksit
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 649 € 669 € 119 € x 6 83 € x 9
2–11 Yaş (aile ile aynı odada) : 599 € 617 € 110 € x 6 77 € x 9
Tek Kişilik Oda Farkı : 200 € 206 € 37 € x 6 26 € x 9

 TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

 

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.