Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

Son Haberler

    No posts were found.

0850 750 00 40

Top
HASANKEYF – MİDYAT – ESTEL – MARDİN ŞANLIURFA – HARRAN – Nevatur
fade
8337
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-8337,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

HASANKEYF – MİDYAT – ESTEL – MARDİN ŞANLIURFA – HARRAN

Nevatur / HASANKEYF – MİDYAT – ESTEL – MARDİN ŞANLIURFA – HARRAN
1

1. GÜN ADANA&MARDİN

Saat 23:00’da istasyon meydanında buluşma, 23:30’da turumuza başlıyoruz ve Bahçe – Gaziantep – Şanlıurfa – Viranşehir yol güzergâhından, Mardin’e gidiyoruz.
2

2.GÜN MARDİN&HASANKEYF&MİDYAT

Sabah erken saatte Mardin’e varış,alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle Nehrinin hayat verdiği attığınız her adımda tarihe bir adım daha yaklaşacağınız bu kentte Hasankeyf Kalesine çıkıyoruz. Büyük Saray ve Küçük Saray Kalıntılarını göreceksiniz tarihi kenti kuş bakışı seyredecek ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kentte yürüyüşümüze devam ediyoruz veEl Rızk Camii’ni geziyoruz ardındanMağara Oyuklarında Kilim, Eşarp, gibi eşyaların satıldığı Otantik Çarşılarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına hareket ediyoruz. Manastır içinde Meryemana, Resuller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkari ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız 5*Erdoba Elegance Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Otelde akşam yemeği ve dinlenme
3

3. GÜN MARDİN&ŞANLIURFA

Saat 07.00’da uyanma ve 07.30’da kahvaltı 08.30’da otelden ayrılış. İnançların ve insanların her dilde kendilerini ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de gün içerisinde 639 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik Merkezliğini yapan Deyrü’zzafaran Manastırını (Mor Hananya), Kasımiye Medresesini geziyoruz ve alacağımız ekstra öğle yemeğimizin sonrasında Mardin’in Antik sokaklarında yapacağımız yürüyüş eşliğinde tarihi Ulu Camii gezimizi yapıyoruz. Ve daha sonra Mardin’de alışveriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Alışverişimizin ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varış ve Bedesten çarşısında yapacağımız gezinti ve alışveriş molasının ardından konaklama yapacağımız 5* Dedeman Otel’e hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Odalarımızda kısa bir dinlenme molasının ardından Sıra gecesi eğlencesi eşliğinde yöresel akşam yemeğimizi alıyoruz..Tadına doyamayacağımız bu gecede yöresel ziyafet çekip eğlencenin en güzelini yaşayacağız. Gecenin sonunda dinlenme.
4

4. GÜN HARRAN&ŞANLIURFA&ADANA

Sabah 07.30’da uyanma ve 08.00’da sabah kahvaltısının ardından 09.00’da otelden ayrılıyoruz.İlk olarak Kübik evleriyle meşhur Harran’a gidiyoruz. Burada Harran Kültür Evine misafir oluyoruz. Yöreye ait mırra ikramının ardından yolculuğumuza devam edip Eyüp Peygamber Makamına geliyoruz. Hz. Eyüp Peygamberin yıllarca amansız hastalığına sabrettiği mağara ve şifa bulduğu şifalı su kuyusunu görüp ,Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölünü, İbrahim Aleyhi selamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii gezilerimizi yapıyoruz.,ardından Bedesten Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ekstra öğle yemeğimizin ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Bir başka nevatur organizasyonunda buluşmak dileğiyle..
5

ÜCRET ve ÖNEMLİ NOTLAR

 
ÜCRET DETAYLARI   NAKİT, TEK ÇEKİM BONUS, AXESS &WORLD  5 TAKSİT     QNB ,MAXİMUM - PARAF
İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI 575.00 TL 600.00 TL
3 – 6 YAŞ ÇOCUK ( 2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 380.00 TL 395.00 TL
7 – 12 YAŞ ÇOCUK (2 YETİŞKİNLE AYNI ODADA) 490.00 TL 515.00 TL
TEK KİŞİLİK ODA 700 .00 TL 735.00 TL
Önemli Not : Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Oturma düzeni kayıt esaslı olup kayıt sırasına göre koltuk numarası verilecektir.
6

TUR TARİHLERİ

20 Nisan 2018 – 23 Nisan 2018 26 Ekim 2018 – 29 Ekim 2018

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

MERCEDES TOURİSMO/TRAVEGO TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM 1.GÜN MARDİN’DE AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI, MARDİNDE 1 GECE 5* ERDOBA ELEGANCE OTEL’DE KONAKLAMA, ŞANLIURFA’DA 1 GECE 5* DEDEMAN OTELDE KONAKLAMA, OTELDE 2 ADET AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI, OTELDE 2 ADET AKŞAM YEMEĞİ, SIRA GECESİ EĞLENCESİ, OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR, SEYAHAT SİGORTASI, REHBERLİK HİZMETLERİ

ÖĞLE YEMEKLERİ, YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER, MÜZE GİRİŞLERİ