Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
İran – Büyülü Pers Diyarı – Adana’dan THY ile – Nevatur
fade
13460
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-13460,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive

İran – Büyülü Pers Diyarı – Adana’dan THY ile

'den itibaren

Nevatur / İran – Büyülü Pers Diyarı – Adana’dan THY ile
1

ERKEN REZERVASYON 31 Ocak’a kadar Oda Başı 100 €  İNDİRİM   TÜM TURLAR, KAHVALTI ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!
2

PROGRAM

1.GÜN / 2 Nisan 2020 - Perşembe / 28 Ekim 2020 - Çarşamba                          ADANA-İSTANBUL-TAHRAN   Sabah saat 04:30’da Adana Havaalanı İç Hatlar terminali THY kontuarı önünde NEVATUR yetkilisi ile buluşma.   Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından THY TK2453 sefer sayılı uçuşu ile saat 05:55’te İstanbul’a hareket. Saat 07:40’da İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından TK870 sefer sayılı uçağı ile saat 09:50’de Acem diyarının başkenti TAHRAN’a hareket. Yerel saat ile 14:25’te varış ve bizi bekleyen grubumuza özel aracımız ile Tahran Şehir Turu. UNESCO korumasındaki ve müze olarak kullanılan Gülistan Sarayının inşasına Türk Safevi hanedanlarından I.Tahmasp zamanında başlanmış olup İran Türk hanedanlığı Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak. Pehlevi Hanedanı döneminde ise resmi törenler ve yabancı heyetlerin üyelerinin ikameti içinde kullanılmıştır. İran Şahı Rıza Şah’ın ve oğlu Muhammed Rıza Pehlevi’nin taç giyme töreninin de yapıldığı Aynalı Salon da sarayın en ilgi gören salonlarındandır.   Turumuzun ardından otelimize yerleşme. Biraz dinlenmenin ardından İran Geceleri. Müzikli ve gece eğlenceli geleneksel İran gecelerine tanık olacağımız güzel bir akşam geçirmek üzere yöresel restorantlardan birine gidiyoruz. Yemek bitiminde otelimize transfer. Geceleme Tahran’da.  
  1. GÜN /03 Nisan 2020 - Cuma / 29 Ekim 2020 - Perşembe TAHRAN  KAŞAN İSFAHAN
Erken kahvaltımızın ardından M.Ö. 5000’li yıllara dayanan tarihi eserleriyle İran Ulusal Müzesi'ni ziyaret ederek Kaşan’a hareket ediyoruz (246 km) Kaşan’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan İran Bahçeleri’nden Fin Bahçesi’ni ve Geleneksel Tarihi Kaşan Evlerinden Boroujerdi Evini görüyoruz. Tur bitiminde İsfahan’a hareket (141 km.) Akşam İsfahan’a varış ve otelimize yerleşme. Yerel restorantta akşam yemeği ve geceleme İsfahan’da.  
  1. GÜN / 04 Nisan 2020 - Cumartesi / 30 Ekim 2020 -Cuma İSFAHAN
Sabah kahvaltısının ardından İsfahan şehir turumuzda; Mimarlık şaheseri olan Chehel (40) sütunlu sarayı, Dünyanın en büyük meydanlarından, UNESCO koruması altındaki Naghsh-e Jahan (Nakş-ı Cihan) Meydanını, İmam ve Sheikh Lütfullah Camiilerini, Ali Qapu Sarayını, bakır ve altın pazarını geziyoruz. Si-o-Se Pole (33 gözlü köprü) ve Khadjou Köprüsü göreceğimiz yerler arasında, ayrıca İran’ın meşhur Halılarını görmek için halı, minyatür alışverişlerimizi bugün yapabiliriz. Tur bitiminde akşam yemeği ve otele dönüş. Geceleme Isfahan’da.  
  1. GÜN /05 Nisan 2020 - Pazar / 31 Ekim 2020 - Cumartesi İSFAHAN- MEYBOD -YEZD
Sabah kahvaltısının ardından Yezd şehrine hareket. Yolumuz üzerinde Meybod şehri, (İsfahan Meybod 207 km) Narin Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Meybod’dan Yezd’e hareket (55 km) akşam üzeri Yezd’e varış, otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Geceleme Yazd’de.  
  1. GÜN / 06 Nisan 2020 - Pazartesi / 01 Kasım 2020 - Pazar YEZD
Sabah kahvaltısının ardından UNESCO dünya kültür mirası listesinde yeralan YEZD şehir turumuza başlıyoruz. Cuma Camii gezilerimizin ardından Fahadan eski şehri ziyaret ediyoruz. Ayrıca Yezd’de bulunan ünlü Zerdüşt Tapınağını, Chakmak ve Masjid Camilerini geziyor ve Yezd çarşısında alış veriş yapma imkanı buluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Yezd’de.  
  1. GÜN / 07 Nisan 2020 - Salı / 02 Kasım 2020 - Pazartesi YEZD – PASARGAD – PERSEPOLİS – ŞİRAZ
Kahvaltı sonrası Yezd şehrinden ayrılarak UNESCO dünya kültür mirası listesi'ndeki  Pasargard Antik Kentine hareket . (Yezd-Pasargad 314 km) Yaklaşık 4 saat sürecek kara yolculuğunun ardından  İran tarihinin en eski ve önemli Kralı olan Büyük Kiros’un mezarında fotoğraf molamızın ardından UNESCO dünya kültür mirası listesi'ndeki Persepolis Antik Kenti’ne hareket. Pasargad-Persepolis (78 km) Gezimizde; Uluslar Kapısı, Kral Kaya Mezarları, Apadana Sarayı, 100 Sütunlu Saray gibi tarihi antik kent kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz. Sonrasında Şiraz’a hareket (Persepolis-Şiraz 60 km)  Akşam Şiraz’a varış. Akşam yemeği ve geceleme Şiraz’da.  
  1. - 8.GÜN /08-09 Nisan Çarşamba-Perşembe / 03-04 Kasım Salı-Çarşamba ŞİRAZ  İSTANBUL  ADANA
Sabah kahvaltımızın ardından ŞİRAZ şehir turumuzda; Shah Cerah (Şah Çırak) Türbesi ve kapalı çarşıyı (Vekil Bazaar), Saray-ı Moshir, görülecek yerler arasında. Öğleden sonra Nasır el Molk Evi, Narenjestan, Eram (İrem) Bahçeleri, Hafız’ın Türbesi gezilerimizin ardından Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından Şiraz Havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından TK 885 sefer sayılı uçağı ile saat 03:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05:40’te İstanbul’a varış. TK 2458 sefer sayılı uçağı ile saat 08:40’da Adana’ya hareket. Saat 10:20’de Adana’ya varış ve başka bir NEVATUR gezisinde buluşmak üzere…  
3

GEZİ ÜCRETİ

02-08 NİSAN 2020 Nakit/Havale / KK Tek Çekim Kredi Kartı 3 Taksit *Kampanya Kredi Kartı 6 Taksit Kredi Kartı 9 Taksit
2 Kişilik Odada Kişi Başı 1195 € 1195 € 215 € x 6 148 € x 9
Tek Kişi 1395 € 1395 € 251 € x 6    172 € x 9
02-11,99 Yaş Çocuk 1095 € 1095 € 197 € x 6 135 € x 9
 
28 EKİM – 04 KASIM 2020 Nakit/Havale / KK Tek Çekim Kredi Kartı 3 Taksit *Kampanya Kredi Kartı 6 Taksit Kredi Kartı 9 Taksit
2 Kişilik Odada Kişi Başı 1215 € 1215 € 219 € x 6 150 € x 9
Tek Kişi 1415€ 1415 € 255 € x 6 175 € x 9
02-11,99 Yaş Çocuk 1195 € 1195 € 215 € x 6 148 € x 9
*Kredi Kartına Vade Farksız 3 Taksit Kampanyamız  Akbank, World ve Bonus özellikli Kredi Kartlarını kapsamaktadır.  Ayrıca Peşin fiyatına Taksit imkanı bulunmaktadır. (Gezi tarihinden 30 gün öncesinde bakiyenin kapanması şarttır) *Single Katılım halinde Erken Rezervasyon indirimi 50 €’dur.
4

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

TÜRK HAVA YOLLARI ile Adana-İstanbul-Tahran /Şiraz-İstanbul-Adana arası uçuşlar ► Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli ► Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri ► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli ► Kişi sayısına göre grubumuza özel araç ile şehirlerarası ulaşım ► 6 gece belirtilen yerlerde 4* otellerde konaklama ► 6 Sabah Kahvaltısı ► 6 Akşam Yemeği ► 1 GALA YEMEĞİ (Müzikli, gece eğlenceli) ► Programda belirtilen tüm turlar ► Transferlerde su, çay kahve ikramı ► Programda girişi dahil olduğu belirtilen yerlerin giriş ücretleri ► Oteller ve Restorantlardaki Bahşişler ► Tüm yerel vergiler ► Acenta zorunlu mali mesuliyet sigortası ► TÜRKÇE Yerel Rehberlik Hizmetleri ► Deneyimli nevatur eşliği
5

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

► Tüm kişisel harcamalar, ►Tüm Öğle Yemekleri,►Şöför ve rehber bahşişleri ► Özel durumlarda da İptali de kapsayan Özel Seyahat Sigortası; 20€ (65 yaş üstü için sür prim uygulanmaktadır. Detayları acentamızdan öğrenebilirsiniz.) ► Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)
6

NOTLAR

►Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı % 50 ön ödemenin acentamıza veya nevatur banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir. Bakiye gezi tarihinden 30 gün önce tamamlanır. ►3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür. ► NEVATUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir. ► İRAN için vize gerekmemekte olup Pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 AY geçerli olması gerekmektedir. ►10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir. ► Tüm pasaportların yıpranmamış ve sayfaları zarar görmemiş olması gerekmektedir. ► İran, pasaportunda İsrail giriş damgası olan kişileri ülkeye almadığından eğer İsrail’e giriş yaptıysanız pasaportunuzu değiştiriniz. Böyle bir durumda tüm sorumluluk misafirlerimize aittir. Bu nedenle ülkeye giriş yapılamadığından herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. ► İRAN gezi esnasında kurallar gereği bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. (İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında kalçayı örtecek şekilde tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.) ► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir. ►NEVATUR gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir. ►Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır. ►Tur sırasında/ Otellerde unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan NEVATUR sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz. Maddi kıymeti olan bagajlarınızı otelde ve/veya otobüste bırakmayınız. Sorumluluk size aittir. Sigortalar bu tür giderleri karşılamamaktadır. ►Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelinden  misafir sorumludur. ►Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. ►18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

İran – Büyülü Pers Diyarı – Adana’dan THY ile

'den itibaren

kişi başı

2-8 NİSAN 2020 & 28 EKİM-4 KASIM 2020
7 GÜN/6 GECE

Adana’dan TÜRK HAVA YOLLARI ile

Büyülü Pers Diyarı

İ  R  A  N

TAHRAN (1) – KAŞAN – İSFAHAN (2) – YEZD (2) – PERSEPOLİS – PASARGAD – ŞİRAZ(1)

2-8 NİSAN 2020 & 28 EKİM-4 KASIM 2020

7 GÜN/6 GECE

TÜM TURLAR, KAHVALTI ve AKŞAM YEMEKLERİ

DAHİL!

GEZİ ÜCRETİ

02-08 NİSAN 2020 Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

Kredi Kartı

3 Taksit *Kampanya

Kredi Kartı

6 Taksit

Kredi Kartı

9 Taksit

2 Kişilik Odada Kişi Başı 1195 € 1195 € 215 € x 6 148 € x 9
Tek Kişi 1395 € 1395 € 251 € x 6    172 € x 9
02-11,99 Yaş Çocuk 1095 € 1095 € 197 € x 6 135 € x 9

 

28 EKİM – 04 KASIM 2020 Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

Kredi Kartı

3 Taksit *Kampanya

Kredi Kartı

6 Taksit

Kredi Kartı

9 Taksit

2 Kişilik Odada Kişi Başı 1215 € 1215 € 219 € x 6 150 € x 9
Tek Kişi 1415€ 1415 € 255 € x 6 175 € x 9
02-11,99 Yaş Çocuk 1195 € 1195 € 215 € x 6 148 € x 9

*Kredi Kartına Vade Farksız 3 Taksit Kampanyamız  Akbank, World ve Bonus özellikli Kredi Kartlarını kapsamaktadır.  Ayrıca Peşin fiyatına Taksit imkanı bulunmaktadır. (Gezi tarihinden 30 gün öncesinde bakiyenin kapanması şarttır)

*Single Katılım halinde Erken Rezervasyon indirimi 50 €’dur.

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.