Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
ANTAKYA ve MUHTEŞEM LEZZETLERİ – Nevatur
fade
13818
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-13818,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / ANTAKYA ve MUHTEŞEM LEZZETLERİ
1

ANTAKYA ve MUHTEŞEM LEZZETLERİ

 1. 1. GÜN Cumartesi ADANA ANTAKYA

 2. Sabah 07:00 de Antakya’ya hareket. Varışımızın ardından sizleri büyüleyecek güzellikteki turumuza başlıyoruz. Hitit, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait olan ve Harbiye, Antakya, Atçana, Seleukeia  Pieria ile İskenderun’da bulunmuş eserlerin sergilendiği ve mozaik koleksiyonlarının zenginliği yönünden dünya sıralamasında haklı yer edinmiş olan Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesini geziyoruz. Müze gezimizin ardından Antakya’nın eşsiz lezzetlerini tadacağımız öğle yemeği için UNESCO Hatay Gastronomi Evi’ne gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Dünyanın ilk mağara kilisesi, Hıristiyanlığın ilk kiliselerinden olan ve  1963 yılında Papa VI. Paul tarafından hac yeri olarak ilan edilen St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Müze ve kilise gezimizin ardından Ali Yüce’nin şiirinde de bahsettiği Antakya’nın dar sokaklarında yürüyoruz. Açık olması durumunda Antakya Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesini geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz girişi kahvehaneye benzer iç kısımları sarmaşıklarla dolu konseptli Affan Kahvesinde Antakya’ya özgü Dondurmalı Haytalı tatlısını tadabilirler. Habib-i Neccar Cami , Ulu Cami gezilerimizin ardından Antakya çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrası konaklama yapacağımız Binlerce yıllık tarihi her bir köşesinde hissedebileceğiniz, alışılmışın dışındaki Müze konsepti ile THE MUSEUM HOTEL’e transfer. Akşam yemeği için lobide buluşma ve gece eğlenceli yemeğimizi alacağımız Leban Restaurant’a  hareket. Geceleme Antakya’da.
 3. 2. GÜN Pazar ANTAKYA-SAMANDAĞ- VAKIFLI- HARBİYE- İSKENDERUN- ADANA

 4. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından konakladığımız The Museum Otel’in eşsiz dokusunu yaşayıp,  Samandağ’daki Titus Tüneli ve Beşikli Mağara gezimiz için hareket ediyoruz. Dünyanın ilk tüneli olan ve MS 69’da başlayıp 79’da 1000 kişilik esir ordusunun el emeğiyle kayalara açılmış bu tünel, Roma döneminde dağlardan inen suların sürüklediği tortuların limanı doldurmaması için inşa edilmiş. Gezimiz Vakıflı Köyü ile devam ediyor. Türkiye’nin tescilli tek Ermeni köyü olan Vakıflı’da hâlâ 150 hane yaşıyor. Güzel bir kilisenin ve sakin bir kahvenin merkezi konumda yer aldığı bu köyün halkı tarafından elde yapılan nar ekşisi ve şaraplarından almanızı tavsiye ederiz. Alışverişimizin ardından Hıdırbey Köyü’nde Hz. Musa’nın toprağa diktiği asasının ölümsüzlük suyu sayesinde yeşermesiyle büyüdüğüne ve 3 bin yıllık geçmişinin olduğuna inanılan Musa Ağacı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız Konak Restaurant’a gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Harbiye’ye hareket. Harbiye Şealasi’nin manzarasını seyrederken Rehberimizden  Daphne ile Apollon Efsanesini dinleyip kısa bir yürüyüş sonrasında Adana’ya doğru yola çıkıyoruz.  Gün Batımını kaçırmadıysak eğer Körfezin gerdanlığı olarak adlandırılan İskenderun Sahilinde  gün batımını izleyip bir çay molası veriyoruz. Molamızın ardından yolcuğumuza kaldığımız yerden devam ediyor ve Adana’ya varıyoruz.  Bir başka NEVATUR gezisinde görüşmek üzere …
2

ÜCRET

EKİM –KASIM 2020 Nakit/Havale/KK Tek Çekim Kredi Kartı 6 Taksit*Kampanya Kredi Kartı 9 Taksit
 2 Kişilik Odada Kişi Başı 1.350,00 TL 1.350,00 TL 1.450,00 TL
Tek Kişi Farkı 250,00 TL 250,00 TL 270,00 TL
02-11,99 Yaş Çocuk Acenteye Sorunuz!
3

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • ►Grubumuza özel aracımız ile ulaşım
 • ►1 Gece Antakya’da The Museum Hotel’de konaklama
 • ►Otelde alınacak 1 Sabah kahvaltısı
 • ►Antakya’da Leban Restaurant’ta alınacak  Gece Eğlenceli 1 Akşam Yemeği
 • ►Antakya’da Konak Restaurant’ta alınacak  1 Öğle Yemeği
 • ►Antakya’da UNESCO Hatay Gastronomi Evin’de 1 öğle yemeği
 • ►Programda belirtilen tüm turlar
 • ►Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • ►TÜRSAB Zorunlu seyahat sigortası
 • ►Neva hijyen kiti
 • ►Nevatur refakati
4

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri ile programda yer almayan geziler, dahil olduğu açıkça belirtilmemiş yemekler ile tüm yemeklerde alınacak alkollü alkolsüz içecekler
5

NOTLAR

NOTLAR ►Kesin Rezervasyon için %50 ön ödemenin acentemize yapılması ve Bakiyenin geziden 30 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.  ►Çocuk indirimi 2 Yetişkin yanında konaklayacak 1 (bir) çocuk için geçerlidir. ► Kişisel harcamalar, Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programa dahil olduğu belirtilmeyen yemekler, tüm yemeklerde alınacak içecekler ve belirtilmeyen turlar gezi ücretine dahil değildir.► Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehberlere aittir.►NEVATUR veya rehber içerik aynı kalmak koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.  
6

SİZE ÖZEL

Bu gezimiz;

Covid-19 Tedbirleri

kapsamında

Minimum 8 – Maximum 12 kişi

olacak şekilde hazırlanmıştır.

Bizim için DEĞERLİSİNİZ!

ANTAKYA ve MUHTEŞEM LEZZETLERİ

'den itibaren

kişi başı

ANTAKYA ve
MUHTEŞEM LEZZETLERİ
The Museum Otel Konaklamalı
10-11 Ekim /17-18 Ekim /24-25 Ekim /
07-08 Kasım /14-15 Kasım 2020

ANTAKYA ve

M U H T E Ş E M  L E Z Z E T L E R İ

The Museum Otel Konaklamalı

10-11 Ekim /17-18 Ekim /24-25 Ekim /

07-08 Kasım /14-15 Kasım 2020

 

 1. SİZE ÖZEL

  Bu gezimiz;

  Covid-19 Tedbirleri

  kapsamında

  Minimum 8 – Maximum 12 kişi

  olacak şekilde hazırlanmıştır.

  Bizim için DEĞERLİSİNİZ!

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.