Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
DİNLER VE DİLLER DİYARI MARDİN & GÖBEKLİTEPE – Nevatur
fade
14328
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-14328,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / DİNLER VE DİLLER DİYARI MARDİN & GÖBEKLİTEPE
1

 • 1. ve 2. GÜN/ MARDİN
 • Saat 22:30’da İstasyon Meydanı önünde buluşma ve hareket. Gece yapacağımız yolculuk ile sabah saatlerinde Mardin’e varış, otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi muhteşem Mezopotamya Ovasının güzelliği eşliğinde geziyoruz. Deyrul Zafaran Manastırına hareket ediyoruz. Gerçeküstü atmosferiyle Süryaniler için önemini sürdürmeye devam eden, Mezopotamya’ nın ilk tapınaklardan birinin üzerine kurulan bu manastırı gezdikten sonra panoramik şehir turu eşliğinde çarşı merkezine gidiyoruz. Bakırcılar Çarşısından geçerek Tarihi Postane binasına geliyoruz. Burada vereceğimiz çay – kahve molamızın ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz (Gümüş – Telkari, Bakır Eşya, Badem Şekeri, Bıttım Sabunu, Mahlep Şarabı ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ardından otele geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde.
 •  
 • 3.GÜN/DARA – MİDYAT – HASANKEYF – ADANA   
 • Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Doğu Roma İmparatorluğu’nun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulmuş olan Dara Antik Kentini ziyaret edip Midyat’ a geliyoruz . Birçok dizinin de çekildiği Devlet Konuk Evini ziyaret ediyoruz. ardından telkâri çarşısını görüyor sonrasında Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtlarından meşe ağaçları ile kaplı yüksekçe bir tepede yapılmış olan Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz Turumuzun devamında zaman dahilinde Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ın oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan, fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. Sonrasında Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulu Cami, zindanlar hakkında rehberimizin anlatımlarını dinleyip,  Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Keşfiyle Dünyayı yerinden oynatan muhteşem eser, bilinen en eski tapınma merkezi durumunda olan Göbeklitepe ziyaretini yapıyoruz. Gezimizin ardından Adana’ya dönüş için hareket. Geç saatlerde Adana’ya ulaşıyor ve bir başka NEVATUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 • GEZİ ÜCRETİ

16-17 EKİM 2021

Nakit - KK Tek Çekim Bonus / Maximum Kredi Kartına Vade Farksız 3 Taksit World Kredi Kartına 4 Taksit

Axess

Kredi Kartına

4 Taksit

2 Kişilik Odada Kişi Başı

750 TL 250 TL x 3 194 TL x 4 199 TL x 4

Tek Kişi

150 TL   50 TL x 3 39  TL x 4

40 TL x 4

02-11 Yaş Çocuk 650 TL 217 TL x 3 168 TL x 4

173 TL x 4

 •  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
►Grubumuza özel araç  ile ulaşım ►1 Gece 5* Ramada Plaza By Wyndham Mardin Otel’de konaklama. ► İlk gün alınacak sabah kahvaltısı ►Otelde alınacak 1 Sabah Kahvaltısı ►Otelde alınacak 1 Akşam Yemeği ►Zorunlu Seyahat Sigortası ►Profesyonel Rehberlik Hizmeti ►Kişisel harcamalar, ►Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri, ►Programa dahil olduğu belirtilmeyen yemekler, ►Tüm yemeklerde alınacak içecekler ►Belirtilmeyen turlar gezi ücretine dahil değildir.    
 •  
 • NOTLAR
 • ►Kesin Rezervasyon için %50 ön ödemenin acentemize yapılması ve Bakiyenin geziden 30 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.
 • ►Çocuk indirimi 2 Yetişkin yanında konaklayacak 1 (bir) çocuk için geçerlidir.
 • ►Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehberlere aittir.
 • NEVATUR veya rehber içerik aynı kalmak koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.
 • ►Zorunlu seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen Acentamızla irtibata geçin!
 • #rotanıseçtatilbaşlasın

DİNLER VE DİLLER DİYARI MARDİN & GÖBEKLİTEPE

'den itibaren

kişi başı

16 – 17 EKİM

 • DİNLER VE DİLLER DİYARI MARDİN & GÖBEKLİTEPE

 • MARDİN-MİDYAT-DARA-HASANKEYF-GÖBEKLİTEPE
 •  
 •  16 – 17 EKİM

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.