Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
Fransa’nın gizli cenneti ALSACE – COLMAR – Nevatur
fade
13719
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-13719,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / Fransa’nın gizli cenneti ALSACE – COLMAR
1

 • Fransa’nın gizli cenneti
 • ALSACE – COLMAR TURU
 • ( Fransa-İsviçre-Almanya )
 •  
 • Zürih - Luzern - Schaffhausen Rhein Şelalesi - Freiburg - Colmar – Equisheim
 • Kayserberg – Requewihr - Obernai – Strasburg - Heidelberg - Stuttgart
 •                            
 • 3 gece 4 gün THY ile
 •  
 • 28-31 Ocak,  22–25 Nisan,  12-15 Mayıs, 13-16 Mayıs
 • 21-24 Temmuz,  27-30 Ağustos,  28–31 Ekim 2021
 •  
 • Tüm geziler dahil, ekstra tur ödemesi yok!
 • Birçok acentede toplam 195 € olan extra turlar bizde ücretsiz.
2

PROGRAM

 • 1.Gün             ADANA - İSTANBUL - ZÜRİH – LUZERN – RHEİN ŞELALESİ - SCHAFFHAUSEN
 • Adana Şakirpaşa Havalimanında belirlenecek saatte buluşma ardından Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanına varış.İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.55’de Zürih’e hareket ve yerel saat ile 10.00’da Zürih’e varış. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası havaalanından çıktıktan sonra ilk olarak ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği 40 dakika mesafedeki Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), Kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket. Varışımıza istinaden şehir turumuz başlıyor. İkiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, muazzam akustiğe sahip 19. yüzyılın sonlarında kurulmuş Opera Binası, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru 8,7 metrelik çapıyla Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche görüldükten sonra, her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi gezerek bugünkü programımızı tamamlayarak otelimize yerleşme. Serbest zaman ve konaklama.
 • 2.GÜN                         SCHAFFHAUSEN – FREİBURG – COLMAR
 • Sabah kahvaltısından sonra Almanya’nın güneşi en bol üniversite şehri Freiburg’a hareket. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda “Bächle“, yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau görüldükten sonra  Alsace bölgesinin turizm başkenti, Fransa’nın saklı cenneti Colmar’a hareket ediyoruz. Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa  figürleriyle  kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı  sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister evi, görüldükten sonra  Colmar’da serbest zaman. Otelimize yerleşme ve konaklama.
 •  
 • 3.GÜN                         COLMAR – EQUİSHEİM- KAYSERBERG- REQUEWİHR – OBERNAİ - STRASBURG
 • Sabah kahvaltısından sonra Alsace’nin birbirinden güzel şirin kasabalarından ilki Alsace bölgesinin en iyi şaraplarının üretildiği, ayrıca Alsace bölgesinin en büyük çeşmelerinden St.Leon Çeşmesi’nin bulunduğu Equisheim, Orta Çağ döneminden kalma surlarıyla, Alsace vadisini panoramik gözlemleyebileceğiniz kale önündeki manzara seyir tepesiyle Kayserberg, yılda 2 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği, büyülü tepeleri, üzüm bağları, birbirinden değişik, güzel evleriyle, birçoklarına göre Alsace bölgesindeki en güzel köy Riquewihr, Alsace bölgesinde Strazburg'dan sonra en çok ziyaret edilen yer ünvanında Colmar ile yarışan  Obernai’de gezildikten sonra sadece yarım saatlik mesafedeki Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg’dayız. Strasburg şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk çiçeklerin arasında kanal kenarına dizilmiş masal kitaplarından fırlamış gibi Orta Çağ’dan kalma Alsace  evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (küçük Fransa), Petit France’nin başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts, Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande ile, , dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzell Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı görülecektir. Tur sonrası Strasburg’da serbest zaman, otelimize yerleşme ve konaklama.
 • 4.GÜN                         STRASBURG - HEİDELBERG  -STUTTGART - ISTANBUL
 • Sabah kahvaltı sonrası Neckar Nehri kenarında, Orta Çağ’dan kalma Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg hareket ediyoruz. Heidelberg turumuzda Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi ünvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki  tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, sırtını yeşil ormana dayayan Heidelberg Kalesi(dışardan, kale içi hariç) görüldükten sonra verilecek serbest zaman sonrası Stuttgart’a hareket. Otobüsümüzle Stuttgart’ta panoramik turumuzu yaparak (Stuttgart şehir içi ve otoban trafik yoğunluğu panoramik tura elverişli olduğu takdirde yapılır). Havaalanına hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1706 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.35’de İstanbul’a varış ardından Adana'ya uçuş.
3

ÜCRET

3*-4* Oteller 2 / 3 kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda 2 – 11,99 Yaş Çocuk 0 – 1,99 Yaş Çocuk
28-31 Ocak 2021 699 € 849 € 659 € 230 €
22-25 Nisan 2021 779 € 929 € 739 € 230 €
12-15 Mayıs 2021 809 € 959 € 769 € 230 €
13-16 Mayıs 2021 809 € 959 € 769 € 230 €
21-24 Temmuz 2021 879 € 1029 € 839 € 230 €
27-30 Ağustos 2021 879 € 1029 € 839 € 230 €
28-31 Ekim 2021 759 € 909 € 719 € 230 €
 
4

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • — Türk HY tarifeli seferi ile İstanbul – Zürih / Stuttgart -İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • — Havalimanı vergileri
 • — Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,
 • — Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • — Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
 • — Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • — Türkçe tur liderliği hizmeti
5

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • —  50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır)
 • —  Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • —  Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti
 • —  Kişisel harcamalar
 • —  Öğle ve akşam yemekleri
 • —  Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri

Fransa’nın gizli cenneti ALSACE – COLMAR

'den itibaren

kişi başı

28-31 Ocak,  22–25 Nisan,  12-15 Mayıs, 13-16 Mayıs
21-24 Temmuz,  27-30 Ağustos,  28–31 Ekim 2021

 • Fransa’nın gizli cenneti
 • ALSACE – COLMAR TURU
 • ( Fransa-İsviçre-Almanya )
 •  
 • Zürih – Luzern – Schaffhausen Rhein Şelalesi – Freiburg – Colmar – Equisheim
 • Kayserberg – Requewihr – Obernai – Strasburg – Heidelberg – Stuttgart
 •                            
 • 3 gece 4 gün THY ile
 •  
 • 28-31 Ocak,  22–25 Nisan,  12-15 Mayıs, 13-16 Mayıs
 • 21-24 Temmuz,  27-30 Ağustos,  28–31 Ekim 2021
 •  
 • Tüm geziler dahil, ekstra tur ödemesi yok!
 • Birçok acentede toplam 195 € olan extra turlar bizde ücretsiz.
 •  

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.