Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
Grand Amerika – Adana’dan THY ile – Nevatur
fade
13428
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-13428,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / Grand Amerika – Adana’dan THY ile
1

  21 Haziran- 02 Temmuz 202010 GECE-12 GÜN (9 gece otel-1 gece San Francisco/NewYork arası uçakta) Tüm Şehir Turları ve Outlet Turu DAHİL WASHINGTON FARKI İLE Erken Kayıt: 20 Ocak 2020 Kişi Başı: 150 $
2

1.GÜN- 21 HAZİRAN2020 PAZAR ADANA-İSTANBUL-LOSANGELES

Saat 06:00’da Adana Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde Nevaturyetkilisi ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından THY’nin TK2455 sefer sayılı uçağı ile saat 07:55’de İstanbul’a hareket, 09:40’da İstanbul’a varış. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından THY’nin TK009 sefer sayılı uçağı ile saat 13:00’de Amerika’nın en büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles'a hareket. Yaklaşık 11 saatlik bir uçuştan sonra yerel saat ile 16:50'de Los Angeles’a varış.Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme biraz dinlenmenin ardındanRehberimizin belirlediği saatte buluşma veSanta Monica Turu. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içebilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerdeki restoranlardan birinde alabilirsiniz. Tur bitimi otele dönüş.Geceleme Los Angeles’ta
3

2.GÜN- 22 HAZİRAN2020 PAZARTESİLOS ANGELES

Sabah ilk olarakMelekler Şehri olarak tanınan, Amerika’nın2. büyük şehri olan Los Angeles Turumuza başlıyoruz. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin Tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacağız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarındanSanta Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Daha sonra ’’Pretty Woman"filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly WillshireOtel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezlerdir. Tur sonrası otelimize dönüş. Öğleden sonra dinlenme ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz RehberimizinEkstra olarak düzenleyeceği Universal StüdyolarıTuru'na katılarak Amerikan film sanayinin kalbi olan Los Angeles'ta film stüdyolarını adeta yaşayarakdeneyimliyoruz. Meşhur filmlerden aklınızda kalanları belki de bu stüdyolarda yaşayacaksınız. Ayrıca dileyenler için Universal Stüdyoların içersinde bulunan muhteşem oyun ve roller coster'lar ile eğlenme fırsatı yakalayabilirler. Geceleme Los Angeles’ta otelimizde.
4

3.GÜN -23 HAZİRAN2020 SALI LOS ANGELES

Sabah dilediğinizce geçirmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecekSan Diego Turu'na katılabilirler.  Yıllardır Amerika’nin en güzel şehiri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La jolla’ da doğanın ve lüks evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf cekeceksiniz. SonrasındaOldTown’a gidiyoruz. California’nin doğum yeri olan OldTown da kendinizi  adetaMeksika da  hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Sonrasında;Sea Port Village, Midway uçak gemisi (Midway; dışarıdan panoramik görülecektir, giriş içermez) , II Dünya Savasının simgesel görseli olan UnconditionalSurrenderStatue, Amerikan Deniz kuvvetleri üssünün bulunduğu, aynı zamanda Amerika’nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nundaolduğu Coronado Adası ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Turbitimi otele dönüş. Geceleme Los Angeles’ta.
5

4.GÜN -24 HAZİRAN2020 ÇARŞAMBA LOS ANGELES-LAS VEGAS

Sabah otelden ayrılış ve dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri LasVegasa hareket ediyoruz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Ardındanucuz alışverişin merkezi olan Nevada’nın en büyük Outlet’ine gidiyoruz. Outlet gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Las Vegas Strip’te yürüyüş ve otellerin görsel açık hava şovlarını izleme imkânı. Dileyen misafirlerimiz Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarına katılabilir. Şansını denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. GecelemeLasVegas’ta otelimizde.
6

5.GÜN-25 HAZİRAN2020 PERŞEMBE LAS VEGAS

Sabah dileyenmisafirlerimiz ekstra olarak düzenleneceköğle yemekli Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuziçin LasVegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Bizlere çevreyi gezdirecek araçlara biniyoruz. Son nokta olan EaglePoint'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada HualapaiKızılderelilerinçadırlarınıgörerek fotoğraflıyoruz.Buradan tekrar araca binerek Guana Point’e gidiyoruz.  Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek LasVegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme LasVegas’taotelimizde
7

6.GÜN- 26 HAZİRAN 2020 CUMA LAS VEGAS /SAN FRANCISCO

Sabah LasVegas Havalimanına transfer. Amerikan iç hat uçuşu ile San Francisco'ya uçuş. Havalimanına varış veSan Francisco Şehir Turu. Bu turumuz esnasındaCivic Center, Golden Gate Bridge, BalıkçıRıhtımıveÇin mahallesi göreceğimizyerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme San Francisco’da otelimizde.
8

7.GÜN-27 HAZİRAN2020 CUMARTESİ SAN FRANCISCO

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardındandileyen misafirlerimizekstra olarak düzenlenecekSausalito ve Tekne ile Alcatrazturu'na katılabilirler. San Francisco’nun eskiden yüksek rütbeli memurlarının ve simdi ise en zenginlerinin oturduğu Sausolito’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğumuzun ardından çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri görecek ve kahvenizi deniz kenarındaki Cafelerde San Francisco manzarasına karşı yudumlayabileceksiniz. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alcatraz’ı fotoğraflama şansını bulacak aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacağız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile UnionSquare'e keyifli bir yolculuk yapıyoruz. San Francisco’nun en hareketli bölgesinde bulunanFashionDistrict (moda bölgesi) ve Çin mahallesi bizleri bekliyor. Geceleme San Francisco’da otelimizde.
9

8.GÜN -28 HAZİRAN2020 PAZAR SAN FRANCISCO/NEWYORK

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılış. Akşam saatlerine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimizekstra olarak düzenlenecekNapa Vadisi ve CastelloDiAmorosaturu'na katılabilir. Bu turda 300’den fazla üzüm bağının bulunduğu ABD’nin en ünlü şarap bölgesi Napa Valley vadisinde bulunan CastelloDiAmorosa, İtalyan zengin iş adamı DarionSattui’nin hobisi uğruna 40milyon dolar harcayarak, ABD ve Avrupa'daki eski binalardan toplanan tuğla ve kiremitlerden oluşturulmuş bir yapıdır. Şatonun 14.yy motifleriyle oluşturulmuş bahçesi Arnold Schwarzenegger, Jerry Rice, Nancy Pelosi, ChefRachel Ray, Clint Black, Sir James GalwayandFredericaVonStade gibi isimleri konuk etmiştir. Şatoya girişimizle şatonun özel rehberleri ile bir saatlik bir tur yapacağız, bu tur boyunca  İtalyanartistlerinçizimleriyle dekore edilen odaları, 16. ve 17. yy da kullanılan işkence aletlerinin bulunduğu farklı temalara sahip odalara tanıklık edebiliriz. Turumuzun sonunda arzu eden misafirlerimiz şatonun mahzenlerinde yıllanan ve dışarıda satışı olmayan California şaraplarını, wine tasting (şarap tadım) turunda tadabilirler. Akşam üstü San Francisco havalimanına transfer ve Amerikan iç hatları ile gece New York'a hareket. Gecelemeuçakta.  
10

9.GÜN -29 HAZİRAN2020 PAZARTESİ NEWYORK

Sabah erken saatte New York’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanmamızın ardındanözel aracımız ile kahvaltımızı alacağımız restorana geçiyoruz. Kahvaltı sonrası  Manhattan Bölgesini tanıtan panoramik şehir turu. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme New York’ta otelimizde.
11

10.GÜN-30 HAZİRAN2020 SALI NEWYORK/ WASHİNGTON D.C

Sabah ABD’nin başkenti olan ve dünyanın en yeşil başkentleri arasında gösterilen Washington DC’ye hareket. Yoldaki molalar ile yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğun ardından varışımızda öğle yemeği için şehrin tarihi tren garı olanUnion Stationda mola veriyoruz. Ardından bu güzel şehri dolaşmaya başlıyoruz. Washington’da çoğu devlet adamlarına veya savaş kahramanlarına ait 300den fazla heykel veya abide vardır. Bunların en meşhurlarıMall olarak bilinen bölgede, Capitolün batısında yer alan Washington Anıtı ile bu anıtın güneyindeki Jefferson ve batısındaki Lincoln anıtlarıdır. Washington kent merkezinde bulunan NationalMall, içinde bahçeler, yeşil alanlar, abide ve anıtlar barındıran büyük bir açık hava parkıdır. Anıtı, ulusal Sanat Galeri, Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi, Birleşik Devletler Botanik Bahçesi,Lincoln Anıtıveçevresindeki turistik yerleri ile kentin görülmeye değer parkıdır. Bugün dünya siyasetinin kalbi ve Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti Washington DCde panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Beyaz Saray, Parlamento Binası, Capitol, National Mall içinde yer alan Lincoln Anıtı, Washington Anıtı, 2. Dünya Savaşı Anıtı, Lincoln ün öldürüldüğü yer olan Ford Tiyatrosu, Hava ve Uzay Müzesi, Kızılderili Müzesi, Ulusal Katedral, Georgetown göreceğimiz yerler arasında. Bu güzel gezinin ardından New York’taki otele varışımız akşam geç saatlerde olacak. GecelemeNew York’ta otelimizde.
12

11.GÜN- 01 TEMMUZ2020 ÇARŞAMBA NEWYORK/İSTANBUL

Sabah dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecekNew York Simgeleri turuna katılabilir. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan EmpireStateBuilding binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra tekneileÖzgürlük Heykelininbulunduğu Liberty Island’agideceğiz. BuradaOsmanlı’nınSüveyşkanalıprojesiiçinyaptırdığıfakathiçkullanmayıpgerigönderdiği, dahasonraFransızlartarafındandeğisiklikyapılarakAmerikaBirleşikDevletlerinehediyeedilenÖzgürlükHeykeli’ninveManhattan’ınen güzelfotoğraflarınıçekecek, New York’unve New Jersey Eyaletlerininseyrinedoyamayacağız.TurumuzsonrasıTekneile New York’a dönüpBrooklyn Köprüsündekiyürüyüşün ardından metro ile Central Park’ageçiş.ArdındanRockefeller Center’i degörerek,  akşam üstü New York havalimanına transfer.
13

12.GÜN/02 TEMMUZ2020 PERŞEMBE İSTANBUL/ADANA

THY’nin TK 012 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:10’da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat ile 16:50'de İstanbul'a varış.THY’ninTK2470 sefer sayılı uçağı ile saat 21:10’da Adana’ya hareket. Saat 22:50’de Adana’ya varış ve bir başka Nevatur gezisinde buluşmak üzere…
14

FİYAT

GEZİ ÜCRETİ Nakit / Havale Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
İki-üç Kişilik Odada Kişi Başı 3.795 $ Aralık 2019 – 635 $ Ocak 2020 – 635 $ Şubat 2020 – 635 $ Mart 2020 – 635 $ Nisan 2020 – 635 $ Mayıs 2020 – 620 $
Tek Kişilik Oda Farkı 895 $
0-12 yaş (2 yetişkin ile aynı odada) 3.595 $
 
GOLD PAKET     (TÜM TURLAR DAHİL!) Nakit / Havale Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
İki-üç Kişilik Odada Kişi Başı 4.495 $ Aralık 2019 –749 $ Ocak 2020 –  749$ Şubat 2020 – 749 $ Mart 2020 –  749 $ Nisan 2020 – 749 $ Mayıs 2020 – 749 $
15

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;

 • THY ile Adana-İstanbul– San Franciscove New York-İstanbul-Adana  uçak bileti
 • San Francisco – LasVegasarası uçak bileti
 • Los Angeles - New York arası uçak bileti
 • Tüm uçuşlardaki havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
 • New York’ta 4* Courtyardveya New York Manhattan / HeraldSquare  vb. otelde 2 gece oda bazında konaklama
 • Los Angeles’da 4* Hilton LAX vb. otelde 3 gece oda bazında konaklama
 • San Francisco’da 3* FourPointsby Sheraton vb. otelde 2 gece oda bazında konaklama
 • LasVegas’da 4* Tresure Island vb. otelde 2 gece oda bazında konaklama
 • San Francisco’da alınacak 2 Sabah Kahvaltısı
 • New York’a varışta alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
 • PREMİUM NORTH OUTLET TURU
 • SAN FRANCİSCO ŞEHİR TURU
 • LOS ANGELES ŞEHİR TURU
 • LOS ANGELES’TA SANTA MONİCA TURU
 • WASHİNGTON TURU
 • NEW YORK ŞEHİR TURU
 • ResortFee ve şehir ayak bastı ücretleri
 • Programda yer alan bütün transferler
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
 • Nevatur Eşliği
 
16

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı çıkış harcı (50 TL), Amerika Vizesi (250 $), Dahil olduğu açıkça belirtilmeyen tüm kahvaltılar ve yemekler ve kişisel harcamalar, Özel Seyahat Sigortası 20 $ (65 yaşa kadar olup 65 yaş üstü sürprim uygulanır. Detay ve içeriğini acentamızdan öğrenebilirsiniz), Ekstra bagaj ücretleri,  Amerika iç hatlarında bagaj ücreti Amerika’da İç hat bagaj ücretleri (23 Kilo sınırı ile Bagaj başına 1. bagaj 30 $ 2. Bagaj 40 $’dır. 23 Kg üzerindeki her bagaj için 150 $ ceza uygulamaktadırlar. Tüm Amerikan Havayollarında aynı kural bulunmaktadır)
 • Program da belirtilen Ekstra turlar:(GOLD PAKET alınırsa  bütün ekstra turlar dahildir)
A
 
Avantajlı Ekstra Paket830 $ yerine 700 $ (Türkiye’de gezi öncesi ödendiğinde geçerlidir) Universal Stüdyoları Turu, San DiegoTuru ,Grand Canyon Turu, Sausalito ve Tekne ile AlcatrazTuru,New York Simgeleri turu  
New York Simgeleri turu                      180$ Universal Stüdyoları Turu                   160 $ San Diego                                                 150 $ Grand Canyon Turu  (Kara turu)        200 $ Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turu   140 $ Napa Vadisi ve CastelloDiAmorosa   140 $
17

NOTLAR:

NOTLAR:
 • Gezimize kaydınız; Ön ödemenizi yaparak Sözleşmemizi imzaladığınızda kesinleşmektedir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Nevatur kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasındaki diğer uçuş biletlerinin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
 • Kahvaltılar: Gezimiz boyunca gezi ücretine dahil olan 3 Kahvaltımız vardır. Diğer kahvaltılar için rehberimiz otel veya otel dışında sizler için en ekonomik olabilecek şekilde yerleri göstererek yardımcı olacaktır.
 • Yemekleriniz için; Restoranlarda menüler oldukça büyüktür. Dolayısıyla sipariş verirken buna dikkat ediniz. Aksi takdirde tabağınızda yenememiş olarak ciddi bir porsiyon bırakabilirsiniz.
 • Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikâyetten veya sorundan Nevatur veya Nevatur rehberi sorumlu değildir.
 • Seyahatinizde yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekânların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dâhil) kestirmiş oldukları biletler Neva Tur’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Neva tur sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılırYukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden ve ilave harcamalardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu tür problemlerden doğan ödemeleri gezi katılımcıları kendileri öderler.
 • Programdaki iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir..
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 6 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Neva Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Ekstra turlar en az 6 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 6 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
 • Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
 • Geziden 3 gün önce tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini acentamızı arayarak teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati Amerika’da 14.00 – 15.00 arası, check-out ise 11.00 ila 12.00 arasıdır.
 • Gezimize giderken ABD Doları götürmeniz gerekmektedir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı kullanımına açık ise gidilen her yerde cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz.
 • ABD’decep telefonları Triband sistemi ile çalışır, bu sistemde olmayan telefonlarkullanılamaz.
 • Amerika Birleşik Devletlerinde elektrik sistemleri 110 volt ile çalışmakta olup Türkiye’den farklı bir fiş ve priz sistemi mevcuttur. Yanınızda götürdüğünüz elektronikler ve cep telefonlarını şarj etmek için dönüştürücüye ihtiyacınız olacaktır. Türkiye’deki elektrikçilerden gitmeden satın alabilirsiniz.
BAGAJ BİLGİLERİ:
 • THY uçuşlarında; Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 2 parça valiz 2 x 23 (46kg). ile sınırlıdır. 2 bagaj aldığınızda iç hatlarda 2.bagaj için (SADECE THY UÇUŞU İÇİN GEÇERLİDİR! ABD’DE YAPACAĞINIZ İÇ HAT UÇUŞLARINDA ÜCRETSİZ VALİZ HAKKINIZ YOKTUR. CHECK IN YAPACAĞINIZ HER PARÇA VALİZ İÇİN 25$ ila 35$ ARASI ÜCRET ÖDENECEKTİR!) Ekstra bagajdan, ekstra bagaj ücretinden Neva Tur ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Amerika’da İç hat bagaj ücretleri (23 Kilo sınırı ile Bagaj başına 1. bagaj 30 $ 2. Bagaj 40 $’dır.
23 Kg üzerindeki her bagaj için 150 $ ceza uygulamaktadırlar. Tüm Amerikan Havayollarında aynı kural bulunmaktadır)  (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE NEVA TUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARI ve KG veya BAGAJ ADETİ LİMİTLERİ ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER)
 • Kabin içerisine alacağınız çantalarınızda kesinlikle hiçbir kesici, delici, yanıcı, parlayıcı madde bulundurmayınız. (Deodorant, Tırnak makası, çakmak vb)
 • Su dâhil hiçbir yiyecek, içecek maddesine müsaade edilmemektedir. El Kremi 50mg, Diş macunu 50mg, Parfüm 50ml limitlerini aşmayacak şekilde ve şeffaf bir poşet içerisinde kabine içerisine alınabilir. El bagajına Laptop, Fotoğraf makinesi, Mp3 çalar gibi eşyalarınıza izin .
 • Program esnasında kullanılacak olan araçlar yolcu sayısına göre en fazla 15 kişiliktir. Araç yolculuğu esnasında kişi başına 1 adet valiz ve 1 adet el çantası alınabilir.
PASAPORT / VİZE:
 • ABD Normal (bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaportlu Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.
 • NEVA TUR vize departmanı vize konusunda misafirlerimize yardımcı olabilir. Acenta; sizler ile konsolosluk/elçilik arasında aracı konumunda olup, vize alım garantisi veremez. ve konsolosluk /elçiliğin vermediği vizelerden Nevatur kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Nevatur’a yolcunun ödediği meblağ yolcu vize alamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır
 • ABD Konsolosluğu/ Büyükelçiliği randevulu çalışmakta olup, vize müracaatını şahsen kabul etmektedir. Adana’da ikamet edenlerin Ankara’ya parmak izi için gitmesi gerekmektedir.
 • Pasaport temdit sürenizin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
İPTAL ŞARTLARI
 • Sözleşme itibari ile yapılan iptallerde %15 iptal cezası uygulanır.
 • Gezisinin başlamasına 60 gün kalaya kadar (gezinin başlangıç günü sayılmaz) rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda (uçak bileti hariç) gezi bedelinin % 50‘si yanar. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Türkiye çıkış biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.
 • Gezinin başlamasına 14 ile 8 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda toplam gezi bedelinin % 80‘i yanar.
Avantajlı Ekstra Paket830 $ yerine 700 $ (Türkiye’de gezi öncesi ödendiğinde geçerlidir) Universal Stüdyoları Turu, San DiegoTuru ,Grand Canyon Turu, Sausalito ve Tekne ile AlcatrazTuru,New York Simgeleri turu  
 • Gezinin başlamasına 7 gün ve daha az olması durumunda rezervasyonunda iptal-değişiklik talebinde toplam gezi bedeli yanar ve iade edilmez.
Bu tura katılacak olan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak ve/veya gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Böyle bir durumda tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir

Grand Amerika – Adana’dan THY ile

'den itibaren

kişi başı

Los Angeles (3)-LasVegas(2) – San Francisco (2)New York (2) Washington DC Erken Kayıt Kişi Başı :150 USD iNDİRİM

Los Angeles (3)-LasVegas(2) – San Francisco (2)New York (2)

Washington DC

Erken Kayıt Kişi Başı :150 USD iNDİRİM

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.