fbpx

Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
İRAN 18-25 EKİM 2019 – Nevatur
fade
12687
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-12687,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

İRAN 18-25 EKİM 2019

'den itibaren

Nevatur / İRAN 18-25 EKİM 2019
1

PROGRAM

 
1. GÜN / 18 Ekim Cuma ADANA İSTANBUL TAHRAN  
Sabah saat 06:20’de Adana Havaalanı İç Hatlar terminali THY kontuarı önünde NEVATUR yetkilisi ile buluşma.   Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından THY TK 2453 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:05’de İstanbul’a hareket. Saat 07:40’ta İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından TK 870 sefer sayılı   ile saat 10:15’de Acem diyarının başkenti TAHRAN’a hareket. Yerel saat ile 14:25’de varış ve bizi bekleyen grubumuza özel aracımız ile Tahran Şehir Turu. Unesco korumasındaki ve müze olarak kullanılan Gülistan Sarayının inşasına Türk Safevi hanedanlarından I. Tahmasp zamanında başlanmış olup İran Türk hanedanlığı Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmıştır. Pehlevi Hanedanı döneminde resmi törenler ve yabancı heyetlerin üyelerinin ikameti içinde kullanılmıştır. İran Şahı Rıza Şah‘ın ve oğlu Muhammed Rıza Pehlevi‘nin taç giyme töreninin de yapıldığı Aynalı Salon da sarayın en ilgi gören salonlarındandır.   Turumuzun ardından otelimize yerleşme. Biraz dinlenmenin ardından İran Geceleri. Müzikli ve gece eğlenceli geleneksel İran gecelerine tanık olacağımız güzel bir akşam geçirmek üzere yöresel restorantlardan birine gidiyoruz. Yemek bitiminde otelimize transfer.  
2. GÜN /19 Ekim Cumartesi              TAHRAN  KAŞAN İSFAHAN
Erken kahvaltımızın ardından M.Ö. 5000’li yıllara dayanan tarihi eserleriyle İran Ulusal Müzesi'ni ziyaret ederek Kaşan’a hareket ediyoruz (246 km) Kaşan’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan İran Bahçeleri’nden Fin Bahçesi’ni ve Geleneksel Tarihi Kaşan Evlerinden Boroujerdi Evini görüyoruz. Tur bitiminde İsfahan’a hareket (141 km.) Akşam İsfahan’a varış ve otelimize yerleşme. Yerel restorantta akşam yemeği ve geceleme İsfahan’da.  
3. GÜN / 20 Ekim Pazar İSFAHAN
Sabah kahvaltısının ardından İsfahan şehir turumuzda; Mimarlık şaheseri olan Chehel (40) sütunlu sarayı, Dünyanın en büyük meydanlarından, UNESCO koruması altındaki Naghsh-e Jahan (Nakş-ı Cihan) Meydanını, İmam ve Sheikh Lütfullah Camiilerini, Ali Kapı Sarayını, bakır ve altın pazarını geziyoruz. Si-o-Se Pole (33 gözlü köprü) ve Khadjou Köprüsü göreceğimiz yerler arasında, ayrıca İran’ın meşhur Halılarını görmek için halı ve minyatür alışverişlerimizi bugün yapabiliriz. .Tur bitiminde otelimize dönüş. Yerel restorantta akşam yemeği ve Geceleme Isfahan’da.  
4. GÜN / 21 Ekim Pazartesi İSFAHAN MEYBOD YEZD
Sabah kahvaltısının ardından Yezd şehrine hareket. Yolumuz üzerinde Meybod şehri, (İsfahan Meybod 207 km.) Narin Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Meybod’dan Yezd’e hareket ve akşamüzeri Yezd’e varış, otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Geceleme Yazd’de.  
5. GÜN / 22 Ekim Salı YEZD
Sabah kahvaltısının ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yeralan YEZD şehir turumuza başlıyoruz. Cuma Camii gezinin ardından Fahadan eski şehri ziyaret ediyoruz. Ayrıca Yazd’de bulunan ünlü Zerdüşt Tapınağını, Chakmak ve Masjed Camilerini geziyor ve Yazd çarşısında alış veriş yapma imkanı buluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Yazd’de.  
6. GÜN / 23 Ekim Çarşamba YEZD – PASARGAD – PERSEPOLİS - ŞİRAZ
Kahvaltı sonrası Yezd şehrinden ayrılarak UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki Pasargard Antik Kentine hareket . (Yezd-Pasargad 314 km) Yaklaşık 4 saat sürecek kara yolculuğunun ardından  İran tarihinin en eski ve önemli Kralı olan Büyük Kiros’un mezarında fotoğraf molamızın ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki Persepolis Antik Kenti’ne hareket. Pasargad-Persepolis (78 km) Gezimizde; Uluslar Kapısı, Kral Kaya Mezarları, Apadana Sarayı, 100 Sütunlu Saray gibi tarihi antik kent kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz. Sonrasında Şiraz’a hareket (Persepolis-Şiraz 60 km)  Akşam Şiraz’a varışımızın ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Şiraz’da.  
7. 8.GÜN /24-25 Ekim Perşeme Cuma ŞİRAZ  İSTANBUL  ADANA
Sabah kahvaltımızın ardından ŞİRAZ şehir turumuzda; Shah Cerah (Şah Çırak) Türbesi ve kapalı çarşıyı (Vekil Bazaar), Saray-ı Moshir, görülecek yerler arasında. Öğleden sonra Nasır el Molk Evi, Narenjestan, Eram (İrem) Bahçeleri, Hafız’ın Türbesi gezilerimizin ardından Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından Şiraz Havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından TK 875 sefer sayılı uçağı ile saat 02:00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05:35’te İstanbul’a varış. TK 2458 sefer sayılı uçağı ile saat 08:40’da Adana’ya hareket. Saat 10:20’de Adana’ya varış ve başka bir NEVATUR gezisinde buluşmak üzere…
2

FİYAT

ÜCRET NAKİT
İki-Üç Kişilik Odada Kişi Başı 1.145 €
Tek kişilik oda farkı    200 €
2-12 yaş (2 yetişkin ile aynı odada) 1045 €
3

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile Adana/İstanbul/Tahran – Şiraz/İstanbul/Adana arası uçuşlar
 • ► Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli
 • ► Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri
 • ► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli
 • ► Kişi sayısına göre grubumuza özel araç ile şehirlerarası ulaşım
 • ► 6 gece belirtilen yerlerde 4* otellerde konaklama
 • ► 6 Sabah Kahvaltısı
 • ► 6 Akşam Yemeği
 • ► 1 GALA YEMEĞİ (Müzikli, gece eğlenceli)
 • ► Programda belirtilen tüm turlar
 • ► Transferlerde su, çay kahve ikramı
 • ► Programda girişi dahil olduğu belirtilen yerlerin girişleri
 • ► Oteller ve Restorantlardaki Bahşişler
 • ► Tüm yerel vergiler
 • ► Acenta zorunlu mali mesuliyet sigortası
 • ► Yurtdışı çıkış harcı
 • TÜRKÇE Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • ► Deneyimli nevatur eşliği
4

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • ► Tüm kişisel harcamalar, öğle yemekleri ile şöför ve rehber bahşişleri
 • ► Özel durumlarda da İptali de kapsayan Özel Seyahat Sigortası; 65 yaşa kadar 20€  detaylarını acentamızdan öğrenebilirsiniz.
5

NOTLAR       

 •     
 • ► Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı % 50 ön ödemenin acentamıza veya nevatur banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir. Bakiye gezi tarihinden 30 gün önce tamamlanır.
 • ► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.
 • ►  NEVATUR gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.
 • ► Turda/otelde unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan acenta / rehber sorumlu değildir. Lütfen kıymetli eşya getirmeyiniz.
 • NEVATUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir.
 • ► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.
 • ► İRAN için vize gerekmemekte olup Pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 AY geçerli olması gerekmektedir.
 • ► Tüm pasaportların yıpranmamış ve sayfaları zarar görmemiş olması gerekmektedir.
 • İran, pasaportunda İsrail giriş damgası olan kişileri ülkeye almadığından eğer İsrail’e giriş yaptıysanız pasaportunuzu değiştiriniz. Böyle bir durumda tüm sorumluluk misafirlerimize aittir. Bu nedenle ülkeye giriş yapılamadığından herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
 • ► İRAN İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz; -İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında kalçayı örtecek şekilde tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.

İRAN 18-25 EKİM 2019

'den itibaren

kişi başı

*18-25 Ekim TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ
DAHİL

Adana’dan THY ile

4* OTELLERDE 7 GÜN/6 GECE KONAKLAMA

 *18-25 Ekim

TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ

DAHİL

TAHRAN (1) – KAŞAN – İSFAHAN (2) – YEZD (2) – PERSEPOLİS – PASARGAD – ŞİRAZ(2)  

 

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.