Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
BİR KIŞ MASALI KARS & VAN – Nevatur
fade
14317
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-14317,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / BİR KIŞ MASALI KARS & VAN
1

BİR KIŞ MASALI KARS & VAN

1.GÜN 11 MART PERŞEMBE  -  ADANA – KARS

Saat 10:20’de Adana Havalimanında buluşma. Türk Hava Yollarının  TK7261 seferiyle saat 10:20’de İstanbul aktarmalı olarak Kars’ a uçuyoruz. Saat 15:05’te Kars Harakani Havalimanı’ na varıyoruz.  Valiz işlemlerinin ardından bizleri karşılayan aracımıza binip  Kars şehir merkezini panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezi ızgara planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları gezerken bizleri büyüleyecek. Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami) , Âşıkların atıştığı ve Namık Kemal’in çocukluğunun geçtiği Namık Kemal Kültür Merkezi, Rus işgali döneminde Müslümanların yakılarak öldürüldüğü Ulu Cami, Kars çayı üzerinde bulunan Osmanlı döneminde kalma Osmanlı Hamamları ve Osmanlı Köprüsü ve Harakani Hazretleri’nin türbesi gezeceğimiz yerler arasında olacak. Akşam yemeği ve geceleme Kars’ta otelimizde.

 

2.GÜN 12 MART CUMA -  KARS-ÇILDIR-SARIKAMIŞ-KARS

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Çıldır Gölü ‘ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Göl kenarında kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz. (Göl tamamen donmuş olduğu takdirde). Buz tutmuş gölde buzlar kırılarak yapılan balık avını izleyip fotoğrafladıktan sonra Çıldır gölü kenarında gölden tutulan balıkların servise sunulduğu öğle yemeğimizi aldıktan alıyor ve Sarıkamış’a hareket ediyoruz. 1914’te donarak şehit olan askerlerimizin Allahu Ekber Dağı’ndaki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışarıdan fotoğraflayıp daha sonra  Sarıkamış’a geçip keyifle sıcak şarap veya çayımızı içiyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde serbest zamanın ardından Kars’taki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN 13 MART CUMARTESİ - KARS-IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-MURADİYE ŞELALESİ-VAN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Iğdır üzerinden Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. İran sınırındaki dünyanın ikinci büyük meteor çukurunu gezip İran Gürbulak Sınır Kapısını gördükten sonra Ağrı Dağı’nı fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında geçen Çaldıran Savaşı'nın yapıldığı ovayı geçip Tendürek Volkanik Dağı'nın sönmüş lavlarını 2644 rakımla fotoğraflayıp Ağrı Dağı (Ararat) manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesi’ne varıyoruz. Adını Bağdat seferine çıkan Sultan IV. Murat'tan alan Şelalenin yüksekliği 18 m'dir. Sadece şelalenin güzelliği değil, çevresinde oluşan bitki örtüsü ile de ilgi çeken bu güzel manzaranın keyfini çıkarıp Doğunun İncisi Van’a hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme Van’da  otelimizde.                                  

4.GÜN 14 MART PAZAR - AKDAMAR ADASI- VAN- ADANA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Akdamar Adası'na keyifli bir tekne yolcuğu yapıyoruz. Kudüs’ten İran’a kaçırıldıktan sonra 7. yüzyılda Van’a getirilen Hakiki Haç’ın bir parçasını muhafaza etmek için inşa edilen Akdamar Kilisesi'nin çok önemli dış kabartmalarını ve âşık olduğu Tamara için Van Gölü sularında son nefesini veren genç çoban efsanesini rehberimizden detaylı bir şekilde dinliyoruz. Ardından yaklaşık 3 bin yıllık geçmişe sahip olan Van Kalesine gidiyoruz ve Urartuların en önemli başkenti Eski Van’ ı (Tuşba) izliyoruz. Akabinde Van’a özgü olan Van kedisinin azalan neslini korumak, ıslah için bilimsel çalışmalar yapmak, kedilerin genetik ve sağlık sorunlarını çözmek ve Van kedilerinin dünya çapında tanınmasını sağlayıp bölgenin sosyal ve ekonomik değerlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Van Kedisi Araştırma Merkezini ziyaret ediyor, Turkuaz ve kehribar rengi gözlerinin güzelliğini görüyoruz. Turumuzun ardından dönüş için bizleri bekleyen aracımızla havalimanına gidip,  PGS Havayollarının PC3641 Sefer sayılı uçağı ile 14:50’de Adana’ya uçuyoruz. 16:20’de Adana’ya varış ve siz değerli misafirlerimizle bir başka gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
2

GEZİ ÜCRETİ

11-14 MART 2021  Nakit - KK Tek Çekim Kredi Kartı 3 Taksit Kredi Kartı 6 Taksit
2 Kişilik Odada Kişi Başı 1.999 TL 700 TL x 3 360 TL x 6
Tek Kişi 2.175 TL 762 TL x 3 392 TL x 6
02-11 Yaş Çocuk 1.849 TL 648 TL x 3 358 TL x 6
*Kredi Kartına Taksit Kampanyamız  Akbank ve  World özellikli Kredi kartlarını kapsamaktadır.
3

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • THY ile Adana-İstanbul-Kars uçuşu
 • PGS Havayolları Van - Adana uçuşu
 • Grubumuza özel aracımız ile ulaşımlar
 • 2 gece Kars 4* Otel vb. konaklama
 • 1 gece Van 4* Otel vb. konaklama
 • Otelde alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde alınacak 3 Akşam Yemeği
 • Kars Şehir Turu, Kars Gece Yürüyüş Turu
 • Çıldır Gölü Turu, Çıldır Gölünde Göle özel Balıklardan oluşan mönüsü ile Öğle Yemeği ve içecek
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Turu, Sarıkamış’ta sıcak şarap veya çay ikramı
 • Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan Ani Harabeleri Turu
 • Doğubayazıt İshakpaşa Sarayı Turu, Van Şehir Turu, Akdamar Adası Tekne Turu
 • Acenta Zorunlu Mesuliyet Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
4

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar, Sarıkamış Telesiyej ücreti, Giriş Ücretleri ve programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile tüm yemeklerde alınacak içecekler
5

NOTLAR

Kesin Rezervasyon için %50 ön ödemenin yapılması ve kalan bakiyenin de geziden 30 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir. Çocuk indirimi 2 Yetişkin yanında konaklayacak 1 (bir) çocuk için geçerlidir. Nevatur veya rehber içerik aynı kalmak  koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.

BİR KIŞ MASALI KARS & VAN

'den itibaren

kişi başı

11-14 MART 2021 / 3 Gece – 4 Gün

 • BİR KIŞ MASALI
 • KARS    &    VAN
 • 11-14 MART 2021 
 • 3 Gece – 4 Gün

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.