Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan *VİZESİZ – Nevatur
fade
13884
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-13884,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan *VİZESİZ
1

 • Ata Mekâna Yolculuk
 • VİZESİZ-TAM PANSİYON-TÜM TURLAR DAHİL
 • (18 Mart – 01 Nisan 2021)
 • ADANA İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI - İSTANBUL ÇIKIŞLI
2

Program

 • 1.Gün             18- 19 MART 2021                                                                    İSTANBUL-BİŞKEK
 • 18 Mart 2021 Mart Perşembe günü siz değerli misafirlerimizle saat 18.00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. 18 Mart saat 22.05‘te Türk Havayollarının TK 348 IST-FRU sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Havalimanı’ndan Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’e hareket ediyoruz. Sabah yerel saatle 06.25’te Bişkek Manas Havaalanı’na varıyoruz.Bizi bekleyen otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz ve sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Ala Tau Meydanı, Manas Destanı onuruna yapılan Manas Anıtı, Cumhurbaşkanlığı Binası, 2010 yılında yaşanan ayaklanma sonrası ölen vatandaşlar için yapılan Devrim Anıtı, Lenin Anıtı, Eski Meydan bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeği sonrası şehir gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz, Parlamento Binası, Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme Garden Hotelde.
 • 2.Gün             20 MART 2021                                                                          BİŞKEK-ALMATI
 • Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, aracımızla Issık Köl’e hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük Krater gölü olan Issık Köl ve Turizm merkezi olan Çolpan-Ata’yı ziyaretimizin ardından öğle yemeği sonrası tekrar Bişkek’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Havaalanına hareket ediyoruz. Air Astana Havayolları ile Almatı’ya uçuyoruz. Geceleme şehir merkezinde Almatı Hotel’de.
 • 3.Gün             21 MART2021                                                                                            ALMATI
 • Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra 2 milyonu aşan nüfusu ile Kazakistan’ın en büyük şehri olan eski Başkent Almatı şehrinde şehir turumuza başlıyoruz. Öğle yemeğini Almatı’da yerel restoranda aldıktan sonraPanfilovaparkı içinde bulunan Rus Ortodoks Zenkov Katedrali’ni ve Kahramanlar Parkı’nı gezdikten sonra Kok-Tube Tepesi’ne teleferikle çıkıyoruz. Akşam yemeğimiziyerel restoranda aldıktan sonra geceleme otelimizde.
 • 4.Gün             22 MART 2021                                                                                            ALMATI
 •  Sabah kahvaltısı sonrası Almatı’nın 15 km dışında bulunan Medeu Parkı’nı geziyoruz. Kendine güvenen misafirlerimiz isterlerse 842 basamaklı merdivenli yoldan seyir kısmına çıkabilirler. Medeu gezisi sonrası Almatı şehrinin en yüksek tepesi olan Cimbulak’a teleferik ile çıkıyoruz. Yöresel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Bağımsızlık Meydanı ve şehir merkezi gezisi sonrasında akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve geceleme otelimizde.
 • 5.Gün             23 MART 2021                                            ALMATI – ÇİMKENT-TÜRKİSTAN
 •  Sabah kahvaltısı sonrası Havalimanına transferimizin ardından Kazakistan Havayollarına ait FlyArystan 12.40 Almatı-Çimkent uçuşu ile 14.00’da Kazakistan’ın üçüncü büyük şehri olan Çimkent’e varıyoruz. Varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen transfer aracımızla öğle yemeği için yöresel restorana hareket ediyoruz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından panoramik şehir turu sonrası Türk Dünyası’nın Başkenti olan aynı zamanda Kazakistan’ın 14 Eyaletinden biri olan Türkistan’a aracımızla hareket ediyoruz. Yerel restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra geceleme Ahmet Yesevi mozolesinin yakınında bulunan Khanaka Hotel’de.
 • 6.Gün             24 MART 2021                                            TÜRKİSTAN-ÇİMKENT-TAŞKENT
 •  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hoca Ahmet Yesevi müzesi ve Türbesini ziyaret ettikten sonra, yöresel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Sauran antik kentine hareket ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Çimkent’e hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Hoca Ahmet Yesevi’nin üstadı, Arstanbab’ı ziyaret edip, Sayram gezisi sonrası Cengiz hanın yerle bir ettiği Otrar şehrini ve müzesini ziyaret ettikten sonra akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e hareket ediyoruz.Geceleme Hotel Uzbekistan’da.
 • 7.Gün             25 MART 2021                                                                                         TAŞKENT
 • Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından panoramik Taşkent şehir gezimize başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzun sonunda alacağımız öğle yemeğinden önce dileyen misafirlerimiz Taşkent Televizyon Minaresinin 110.metre yüksekliğinde bulunan KOİNOT Cafe’ den şehri panoramik olarak seyredebilirler. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Taşkent Aqua-Parkında kısa bir dinlenmeden sonra şehrin gösterişli ve şık yerel restoranında Folklor-show eşliğinde akşam yemeğimizi aldıktan sonra geceleme Hotel Uzbekistan’da.
 • 8.Gün             26 MART 2021                                                             TAŞKENT-SEMERKANT
 • Sabah kahvaltı sonrası, Özgürlük Meydanı, Özgürlük Anıtı, Ezgulik Arkı, Barak Khan Medresesi, Abdul Kasım Medresesi, Kaffas Shasi Anıtı, Eski Şehir, Khasti İmam İslami Kompleksi, Şehir Müzesi, Dzhuma Cami ziyareti sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Emir Temur Meydanı ve Taşkent ulusal sanatlar merkezi ziyaretimiz sonrası yerel restoranda alacağımız akşam yemeğimizin ardından hızlı trenle Semerkant’a hareket ediyoruz geceleme Registan Plaza Hotel’de.
 • 9.Gün             27 MART 2021                                                                  SEMERKANT-BUHARA
 • Sabah kahvaltısının ardından Semerkant’a 24 km uzaklıkta bulunan Çelek köyündeki İmam Al-Buhari Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından alacağımız yerel restorandaki öğle yemeği sonrası Semerkant şehir turuna başlıyoruz: Registan Meydanı, Uluğbey Rasathanesi, Temurhan Türbesi Guri-EmirveAfrasiyab Müzesi ve yerel pazar göreceğimiz yerler arasındadır.Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası hızlı trenle Buhara’ya hareket ediyoruz.Geceleme  Hotel Zargaron Plazaotelde.
 • 10.Gün           28 MART 2021                                                                                               BUHARA
 • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün turumuzda İsmail Samani türbesi, Magaki Attari Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Uluğ Bey Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camii, Poyi Kalon Kompleksi: Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Kalan Türbesi, Labi Havuz Kompleksi, Bolo-Havuz Camii ve Büyük İpek Yolu kapalı çarşıları (Toki-Zargaron, Toki-Telpakifuruşon, Toki-Sarrafon) yerlerini gezeceğiz.Öğle yemeğimiziyerel restoranda yedikten sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra geceleme Hotel Zargaron Plaza otelimizde.
 • 11.Gün           29 MART 2021                                                                                   BUHARA-HIVA
 • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kaldığımız yerden Buhara gezimize devam ediyoruz. Bahauddin Şah-i Nakşibendi ve valideleri'nin türbeleri gezeceğimiz yerler arasındadır.Buhara emirlerinin yazlık sarayı Sitarai-Mahi-Hasa gibi tarihi yerleri ziyaretimizin ardından Kızılkum Çölü’nü geçerken öğle yemeğimizi otobüste lunch-box olarak alıp Hiva şehrine varıyoruz(480 km). Hiva’ya varışımızın ardından akşam yemeği ve geceleme Hayat InnKhiva otelde.
 • 12.Gün           30 MART 2021                                                                                                    HIVA
 • Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Hiva turumuza başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında; Pahlavan Makhmud türbesi (XVII-XIX), Kunya-Arkı (1868-1888), Kalta-Minor Minaresi (1855), Shergazi-Han medresesi (1718-1720), Alla-Kuli Han kompleksi (XIII-XVIII), Juma Camii ve minaresi (XII-XX), Koja-İslam Minaresi ve Camii (1908-1910) bulunmaktadır.Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Hiva turumuzakaldığımız yerden devam ediyoruz.Gezeceğimiz yerler arasında;Kutluk-Murad İnaka medresesi (1804-1812), Ala-Kulihan türbesi (XIX), Abdulla-Han medresesi (1865), Said Alautdin türbesi (XIV), Muhamad Amin-Han medresesi (XIX), İchan-Kala duvarı (XVIII-XIX), Palvan-Darvaza (XIX) bulunmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama Hayat Inn Khiva otelde.
 • 13.Gün           31 MART 2021                                                             HIVA-URGENÇ-TAŞKENT
 • Erken kahvaltı sonrası otobüsle Urgenç şehrine transfer ve Özbekistan yerel havayollarıyla HY-1058 tarifeli 09.35 uçağıyla Taşkent’e hareket ediyoruz. Saat 10.50’de Taşkent’e varışımızın ardından,öğle yemeğimizi almak için Hotel Uzbekistan’a transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dinlenmeve serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra geceleme otelimizde.
 • 14.Gün           01 NİSAN 2021                                                                   TAŞKENT-ISTANBUL
 • Otelde erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer, yerel saatle 08.50’de Türk Havayollarının TK 369 TAS-IST sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a hareket ediyoruz ve yerel saatle 12.05’te İstanbul havalimanına varışımızın ardından turumuzu sonlandırıyoruz.
3

Ücret

Turun Adı Tarih Tur Fiyatı 2 Kişilik Odada Tek Kişi (Peşin Fiyatı)   Tek Kişi   (Peşin Fiyatı) Extra Yatak (Peşin Fiyatı)
Ata Mekana Yolculuk 18 Mart/ 01 Nisan2021 2.265 $ (USD) 2.475 $ (USD) 2.100 $ (USD)
 • Adana İç Hat Bağlantı uçuşu ücrete dahil değildir. Detaylar için Acentamızı arayınız.
4

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • - Türk Hava Yolları ile İstanbul - Bişkek / Taşkent - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti,
 • - Yerel havayolları ile Almatı – Çimkent arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti,
 • - Yerel havayolları ile Bişkek - Almatı arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti,
 • - Özbekistan demiryolları Taşkent - Semerkand hızlı tren bileti,
 • - Özbekistan demiryolları Semerkand - Buhara hızlı tren bileti,
 • - Yerel havayolları ileUrgenç – Taşkent arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti,
 • - Otel Konaklamaları şehir merkezinde oda-kahvaltı esasına göre konaklama,
 • -Bişkek- Almatı,-Türkistan,-Taşkent,-Semerkant,-Buhara,-Hiva’dadört yıldızlı otellerde;
 • - Öğle ve akşam yemekleri,
 • - Programda belirtilen tüm müze ve park giriş ücretleri,
 • - Özbek halk dansları gösterisi,
 • - Bişkek Gezisi,
 • - Almatı Gezisi,
 • - Çimkent Gezisi,
 • - Türkistan Gezisi,
 • - Taşkent Gezisi,
 • - Semerkand Gezisi,
 • - Buhara Gezisi,
 • - Hiva Gezisi,
 • - Tur süresince özel araçlar ile ulaşım,
 • - Tur süresince özel Türkçe refakat hizmeti,
 • -Tur süresince Türkçe yerel rehberlik hizmeti,
 • - Zorunlu seyahat sigortası (Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası değildir.)
5

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • - Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları(ücretli televizyon kanalları, oda servisi vb.)
 • - Şehir vergileri
 • - Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • - Rehber ve kaptan bahşişleri (isteğe bağlı)
 • - Yemeklerde alınacak tüm alkollü ve alkolsüz içecekler.
 • -Yurtdışı seyahat sigortası (70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)
6

Notlar

 • - Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2018 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yerleri konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 • - Fiyatlarımız; en az 15 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Acenta ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 • - Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Acenta sorumlu değildir.
 • - Acenta, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 • - Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 • - Acenta, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
 • - Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofisimizden kontrol ediniz.
 • - Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
 • - Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarındave en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Acenta ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Acenta herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 • - Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Acenta geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 • - Programlarımız için tur bitiş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
7

İptal Koşulları

 • -  45 - 31 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 50’i kesilip geri kalanı iade edilir.
 • - 30 – 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %75’si kesilip geri kalanı iade edilir.
 • - Tüketici turun başlamasından 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100’ünü Acente ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
 • - Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.
 • - İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat İptal Koşulları) Sigortası satın alabilirsiniz.

Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan *VİZESİZ

'den itibaren

kişi başı

18 Mart – 01 Nisan 2021

 • Ata Mekâna Yolculuk
 • Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan Turu
 • (18 Mart – 01 Nisan 2021)
 • ADANA İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI – İSTANBUL ÇIKIŞLI

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.