Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
Kuzey masalı İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR – Nevatur
fade
13723
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-13723,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / Kuzey masalı İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR
1

PROGRAM

 • 1.Gün ADANA - İSTANBUL – KOPENHAG
Adana Şakirpaşa Havalimanında belirlenecek saatte buluşma ardından Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanına varış.İstanbul Havalimanı gidiş terminalinde saat 08.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1781 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’de Kopenhag’a hareket. Yerel saat ile 09.50’de Kopenhag’a varışımızın ardından özel otobüsümüzle kanalları, zarif mimarisi, sanat müzeleri, sakin ve büyük parkları, zengin kültürü, çok kültürlü yaşamıyla Kopenhag şehir turumuza başlıyoruz. İlk durak deniz kıyısı gezinti yolunda bir kayanın üzerinde duran, Andersen masallarının trajik kahramanı, bronzdan yapılmış Kopenhag’ın simgesi Deniz Kızı Heykeli (The Little Mermaid). 1905 yılında inşa edilmiş saat kulesi ve mimarisi ile dikkat çeken Belediye Binası, rengârenk evleri, kafe ve restoranları ile şehrin en merkezi ve en canlı yeri Nyhan Kanalı, her köşe başında sokak müzisyenleri, dans gösterisi yapanlar ve sihirbazlar ile her zaman renkli ve eğlenceli dünyanın en uzun trafiğe kapalı alışveriş caddesi Stroget Sokağı, 18.yüzyılda inşa edilmiş Danimarka kraliyet ailesinin bugün de hala ikamet ettiği Amelionborg Sarayı, şehrin kuşbakışı manzarasına sahip, 17.yüzyıl astronomik gözlem kulesi Round Kulesi, Danimarka Parlamento Binası olarak kullanılan, eskiden kral ve kraliçelerin yaşadığı, mimarı tarzıyla oldukça görkemli Christianborg Sarayı ve her yıl yüzlerce önemli eserin sergilendiği modern tasarımı ile dikkat çeken Opera Binası ile şehir gezimizi tamamlıyoruz. Otele yerleşme serbest zaman ve konaklama.  
 • 2.Gün KOPENHAG – OSLO (GEMİ)
Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz Kopenhag’a 50 km mesafedeki tarihi kasaba Helsingor ile Frederiksburg ve Kronborg Kalelerine yapacağımız ekstra gezimize katılabilir (65 Euro). Bu gezimizde ilk durak Danimarka’nın en hoş kasabalarından Helsingor. Daha sonra sizleri etkileyecek bir başka yer, boğazdan geçen gemileri korsanları kontrol etmek amacıyla 1574 yıllında yapılan, Shakespeare’in ünlü Hamlet eserini esinlenerek yazdığı, yüzyıllar boyunca Kuzey Avrupa’nın önemli Rönesans kalelerinden biri olmuş ve 2000 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edilmiş Kronborg Kalesi. Gezideki son durağımız olan, doğal bir göl üzerindeki üç adaya barok tarzda, 1725 yılında nasıl tasarlandıysa bugün de aynı şeklini koruyan, muhteşem manzaraya sahip, ihtişamlı ve etkileyici Frederiksborg Kalesi olacak. Tur sonrası Kopenhag’a dönüş ve akşamüzeri bizi Oslo’ya götürecek gemiye (DFDS Cruise) gitmek üzere limana hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve konaklama.  
 • 3.Gün OSLO – GEILO
Sabah gemide alacağımız kahvaltının ardından Oslo’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 09.30’da Oslo’ya varış ve şehir turu. Turumuz esnasında; tarihi yapı ve müzelerin yanı sıra  mağaza, kafe ve restoranlarla dolu, Oslo’nun en tanınmış ve en popüler caddesi olan Karl Johans Gate, oldukça hoş ve ilgi çekici bir mimariye sahip Kraliyet Sarayı, 18. yüzyıldan kalma rengarenk ahşap evlerin bulunduğu, küçük ve yokuşlu bir sokak olan Damstredet, sosyal ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirildiği diagonal mimarisi ile son derece fotojenik Opera Binası, şehir merkezinde liman bölgesinde yer alan 13.yüzyılı yaşatan Orta Çağ kalesi Akershus ve Nobel Barış Ödülleri’nin verildiği, Norveç’in tarihi, kültürü ve çalışma hayatını ele alan motiflerle dekore edilmiş Belediye Binası, bebeklikten yaşlılığa insanın hayat evrimini adım adım farklı insan figürlerinden oluşan heykellerle anlatan Oslo’nun simge yerlerinden Vigeland Park görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Viking Gemileri Müzesi ve Holmenkollen Kayak Rampası turuna katılabilirler (60 Euro). Turumuzda ilk olarak Oslo’ya 20 dakika uzaklıkta bulunan, 19.yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başı arkeolojik kazılarda bulunan üç Viking gemisi ve gemilere ait tarihi nesneler, giysiler ve av gereçlerinin bulunduğu müze ziyaret edilecek. Daha sonra yıllar boyunca kayakla atlama müsabakalarına ev sahipliği yapmış Holmenkollen Tepesi’nde kayağın tarihine bir yolculuk yapıp, tepe girişinde bulunan kayak simülatöründe 5 dakikalık bir kayak keyfi imkanı bulacaksınız. Simülatör kaymaktan korkan veya yapmaya henüz fırsatı olmamış kişilere keyifli bir kayak zevki sunacak. Tur bitimi Geilo’ya hareket. Konaklama otelimizde.  
 • 4.Gün GEILO – BERGEN
Sabah kahvaltısının ardından Norveç'in ikinci büyük şehri ve en geniş limanına sahip, balıkçılık, gemicilik ve finans sektörü ile gelişmiş, fiyord gezileri için gelen lüks yolcu gemilerinin ana durağı Bergen’e hareket. Bergen’e varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuz sırasında onlarca çeşit balık ve adını bilmediğimiz kabuklular satın alabileceğiniz, ayrıca anında pişirtip yiyebileceğiniz renkli ve canlı Balık Pazarı, merkezden 320 metre yükseklikte, dağların, fiyordun ve şehrin muhteşem bir manzarasını izleyebileceğiniz Floyen Tepesi, denizcilik tarihini anlatan Sjomanns Anıtı’nın olduğu, halkın buluşma yeri, trafiğe kapalı cadde ve sokaklarda her türlü eşyanın satıldığı dükkanları bulabileceğiniz Torgalmenningen Meydanı, sahil boyunca bitişik nizam olarak dizilmiş, 3-4 katlı, tamamen ahşap ve dik çatılı, rengarenk Bergen’in sembolü haline gelmiş Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Hanza Evleri görülecek yerler arasında. Tur sonrası otele transfer ve konaklama.  
 • 5.Gün BERGEN – SOGNEFJORD – FLAM – HAMAR
Sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde özel otobüsümüzle Hamar’a hareket ediyoruz. Etrafınız yeşillikler içinde yüksek dağlarla çevrili, hangi yöne baksanız dağlardan aşağı akan şelaleler göreceğiniz, martıların gemilere yoldaşlık yaptıkları, kıyıda şirin köy evleri, petrol mavisi tonunda sonu görünmeyen daracık, hareketsiz ve sakin sularda Flam Fiyord turu. Arzu eden misafirlerimiz fiyord turu sonrası verilecek serbest zamanda ekstra olarak Flam-Myardal tren turuna katılabilirler (70 Euro). Yolculuğun, %80’lik kısmı %5.5’lik bir eğime sahip, spiral şeklinde içe ve dışa kıvrılan oldukça keskin virajlı toplam 20 tane tünelden geçerek, deniz seviyesinden 800 metreye çıkan, fantastik bir doğa, tepeleri karlarla kaplı sarp dağlar, nefes kesen şelaleler, dağ çiftlikleri ve fiyord manzaralı görselliği ile dolu hayatınız boyunca asla unutamayacağınız, dünyanın en güzel manzaralı bu ünlü tren yolculuğu eşsiz bir deneyim olacak. Tur bitimi tekrar otobüsümüze binip Norveç’in sakin, sessiz ve huzur dolu kasabası Hamar’a devam ediyoruz. Konaklama otelimizde.  
 • 6.Gün HAMAR – KARLSTAD – ÖREBRO – STOCKHOLM
Sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordların arasından İsveç'in en uzun nehri Klarälven'in ve yine İsveç'in en büyük gölü olan Vänern Gölü'ne döküldüğü yerde kurulu Karlstad’ta mola vererek Örebro üzerinden Stockholm’e devam ediyoruz.. Akşam saatlerinde değişik büyüklükteki adalar ve bu adaları birbirine bağlayan köprü ve kanalların oluşturduğu Stockholme varış ve şehir turu. Avrupa'nın en büyük sarayları arasında gösterilen, son derece ihtişamlı ve göz alıcı Royal Palace (Kraliyet sarayı), Nobel Müzesi, Stockholm Katedrali, turistik eşya satan dükkanları, güzel kafe ve sokak sanatçıları ile Stockholm denilince ilk akla gelen yer, uzun ve dar sokaklarıyla Orta Çağ’ın tüm güzelliklerini yansıtan dünyada en iyi korunmuş tarihi şehir Gamla Stan,  şehrin ahengini gözler önüne seren Gamla Stan’ın en büyüleyici yerlerinden demir meydanı Jarntorget, ne kadar kanlı geçmişe sahip olsa da bugün sıkça sevgi, kardeşlik ve barış gösterilerine sahne olan Gustov Adolf Meydanı, 18 milyon mozaikten oluşan şehrin en çok ziyaret edilen, bahçesinden muhteşem Stockholm manzarası seyredebileceğiniz Stadhuset Belediye Binası, görülerek şehir turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.  
 • 7.Gün STOCKHOLM
Sabah kahvaltısı sonrası şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan gün içinde Vasa Gemisi ve Skansen Kültür Köyü turu (65 Euro). Turumuz 17.yüzyılda inşa edilen ve limandan ayrılmasından kısa bir süre sonra su alarak batan 7 katlı ve 69 metre boyundaki ünlü Vasa Gemisi’nin sergilendiği ve %95’i orjinal parçalardan oluşan, günümüzde İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen müzesi olma özelliğini taşıyan meşhur Vasa Müzesi’ni ziyaretle başlıyor. Ardından Stockholm’e giden herkesin ve orada yaşayanların en çok sevdiği eğlence merkezi ve dünyanın en eski açık hava müzesi olarak nitelendirilen modernleşmemiş İskandinav  hayatının mümkün mertebe doğal ortamlarında yaşatılmaya çalışıldığı Skansen Kültür Köyü gezimizde;  İsveç geyikleri, foklar, ayılar ve birçok kuş türü doğal ortamlarının benzeri yerlerde görülebilir, tarihi odun çiftliği, İsveç kır evleri, doğal yaşam parkında keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Tur sonrası otele transfer ve konaklama.  
 • 8.Gün STOCKHOLM – HELSINKI (SİLJA LİNE GEMİ)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek şirin ve tarihi kentler Uppsala ve Sigtuna turuna katılabilirler (65 Euro). Gezimizde yarı Gotik yarı Orta Çağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Alternatif olarak ekstra Drottningholm Kraliyet Yazlık Sarayı turu da yapılabilir (65 Euro). Tur sonrası Helsinki’ye bizi götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’da hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve konaklama.  
 • 9.Gün HELSINKI
Sabah gemide alınacak açık büfe kahvaltının ardından Saat 09.30’da Helsinki’ye varış ve Helsinki şehir turuna hareket. Finlandiya’nın başkenti, Baltıkların gururlu kızı Helsinki, 300’den fazla gölleri, birbirinden güzel takımadaları ve tarihi binaları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali ve Helsinki Üniversitesi’nin de bulunduğu şehrin görsel açıdan en güzel noktalarından Senato Meydanı, Rus mimarisiyle inşa edilmiş süslü yapısıyla Batu Avrupa’daki en büyük Ortodoks kilisesi Uspenski Katedrali, kayaların içine oyulmuş ve şu ana kadar gördüklerinize hiç ama hiç benzemeyen, mimarı açıdan oldukça enteresan Temppleiaukio Kilisesi (Rock Church), şehrin tam orda yerinde içerisinde birçok heykelin ve kuşun olduğu, etrafını kafe ve mağazaların çevrelediği Esplanade Parkı ve yerli halkın da yer yer alışveriş yaptığı görülse de çoğunlukla turistlerin akın ettiği, geyik boynuzundan waffle’a, bıçaktan kalamara tuhaf bir ürün yelpazesi olan pazar yeri Kauppotori (Market Place) görülecek yerler arasında. Tur sonrası limana transfer. Saat 15:00 dolaylarında hızlı ve lüks feribotla Helsinki’den Tallin’e hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Tallinn’e varıyoruz. Surlarla çevrili bir Orta Çağ güzeli, dar sokaklar, göğe yükselen kuleler, Arnavut kaldırımlı sokakları ile insanı bir anda bir masalın içine sokan Tallinn şehir turuna başlıyoruz. Önce eski şehrin girişinde sizi karşılayacak Viru Kapısı, Gotik mimari tarzda yapılmış, 600 yaşında ve Avrupa’nın en eski belediye binası ve şehrin en kalabalık noktası, dört bir yanı restoran ve kafelerle dolu Belediye Meydanı (Raekoja Plats), içinde Hollandalı ve Flaman sanatçıların eserlerinin olduğu bir sanat müzesi Kadriorg Sarayı, 13 ve 14. yüzyıllarda inşa edilmiş, surların arasında 26 savunma kulesi olan, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki şehrin en yüksek noktası Toompea Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve konaklama.
 • 10.GÜN           TALLINN – ISTANBUL - ADANA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman odaların boşaltılması ve limana transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1424 sefer sayılı uçağı ile 12.25’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15.45’te İstanbul’a varış ardından Adana'ya uçuş.  
2

3*-4* Oteller 2 / 3 kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda 2 – 11,99 Yaş Çocuk 0 – 1,99 Yaş Çocuk
18-27 Haziran 2021 1.609 € 1.909 € 1.569 € 230 €
25 Haz–03 Tem 2021 1.609 € 1.909 € 1.569 € 230 €
3

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • — Türk HY tarifeli seferi ile Adana - İstanbul – Kopenhag / Tallinn -İstanbul- Adana ekonomi sınıfı uçak bileti
 • — Havalimanı vergileri
 • — Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,
 • — Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda kahvaltı ve DFDS Cruise & Silja Line Cruise’da (gemi) 2 gece yarım pansiyon konaklamalar
 • — Kopenhag – Oslo ve Stockholm – Helsinki arası gemiyle yolculuklar
 • — Helsinki – Tallinn arası feribotla yolculuk
 • — Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki ve Tallinn’de panoramik şehir turları
 • — Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • — Türkçe tur liderliği hizmeti
4

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • — 50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır)
 • —  Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • —  Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti
 • —  Kişisel harcamalar
 • —  Öğle ve akşam yemekleri
 • —  Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
 • —  Ekstra turlar

Kuzey masalı İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR

'den itibaren

kişi başı

18-27 Haziran 2021  /  25 Haz -03 Tem. 2021
9 gece

 • Kuzey masalı
 • İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR TURU  5 Ülke
 • DANİMARKA; Kopenhag (1) DFDS Cruise (1) & NORVEÇ; Oslo – Gelio (1) – Bergen (1) – Hamar (1)
 • İSVEÇ; Stockholm (2) – Stockholm – Silja Line Cruise (1) & FİNLANDİYA; Helsinki- ESTONYA; Tallinn(1)
 • THY tarifeli seferi ile
 • 18-27 Haziran 2021  /  25 Haz -03 Tem. 2021
 • 9 gece
 • 2 adet gemi yolculuğu & 2 adet akşam yemeği dahil !

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.