Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
SLOVENYA – AVUSTURYA – ALMANYA – FRANSA – İSVİÇRE – Nevatur
fade
13725
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-13725,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / SLOVENYA – AVUSTURYA – ALMANYA – FRANSA – İSVİÇRE
1

 • SLOVENYA; Bled gölü-Postanja Mağarası-Ljubljana (1) AVUSTURYA; Hallstatt-Salzburg (1)
 • ALMANYA; Münih-Rothenburg (1)-Hiedelberg-Schaaffhausen (Ren Şelalesi)
 • FRANSA; Strasburg (1)-Requewihr-Equisheim-Colmar(1)-Annecy
 • İSVİÇRE; Zürih (1)-Luzern-Bern -Montrö-Vevey-Losan-Cenevre (1)
 • 7 gece 8 gün THY ile Adana'dan
 • 12-19 Mayıs / 19-26 Haziran / 26 Haziran-03 Temmuz / 15-22 Temmuz
 • 17-24 Temmuz / 21-28 Ağustos / 28 Ağustos-04 Eylül / 23-30 Ekim
 • 2021
 •  
 • TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DÂHİL!
 • Farklı tur programlarında toplam 415 € olan extra turlar Bizde ücretsiz.
 •  
2

PROGRAM

 • 1.Gün ADANA - İSTANBUL – LJUBLJANA – BLED GÖLÜ – POSTAJNA MAĞARASI – LJUBLJANA
 • Adana Şakirpaşa Havalimanında belirlenecek saatte buluşma ardından Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanına varış. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde  Check–in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1061 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de Ljubljana’ya hareket. Yerel saat ile 08.15’te Ljubljana’ya varışın ardından özel otobüsümüzle Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz Keşke ben de bir gün orada olsam ” diyeceğimiz Slovenya’nın Bled Gölü’ne hareket ediyoruz.
 • Gölün yüzeyinden 100 metre yükseklikte sarp kayalıklar üzerine konumlanmış Orta Çağ stili mimarisiyle görenleri büyüleyen kalesi ve gölün tam ortasında 17. yüzyıla ait Barok tarzda inşa edilmiş ihtişamlı kilisesi ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceğiniz Bled Gölü çevresinde yapacağımız yürüyüşle Bled gölü gezimizi tamamlayarak Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden Ljubljana‘ya hareket ediyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana’da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengârenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafiti ile dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi ve ardından 11.yüzyıl yapımı Ljubljana Kalesi’ni de dışarıdan gördükten sonra sizleri kendisine hayran bırakacak ve şaşırtacak Unesco tarafından koruma altına alınmış, şehre sadece 55 km mesafede bulunan, dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postojna Mağarası’na gidiyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının yarattığı muhteşem atmosfere hayran kalacaksınız. Gezi sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 • 2.Gün LJUBLJANA – HALLSTATT – SALZBURG
 • Sabah kahvaltının ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz.Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici Hallstatt gölü kenarında kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek yapılacak yürüyüş sonrasında verilecek serbest zamanda sizi UNESCO dünya mirası listesinde yerini almış Hallstad’ın muhteşem güzelliği, sakinliği ve huzuruyla baş başa bırakıyoruz. Büyüleyici Hallstatt Gölü’nden ayrılarak 80 km mesafedeki Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Salzburg’un en önemli ve en gözde yerlerinden 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük kalesi Festung Hohensalzburg(dışarıdan), çiçekler ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış sahip Mirabell Sarayı bahçesi, Orta Çağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residence Meydanı, âşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, kuşların ve nehrin sesi ile oluşan mükemmel senfoniyi banklarda oturarak iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Salzburg şehrini ikiye ayıran Salzach Nehri, tabelaları ferforjeden yapılmış  ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi, Getreidegasse Caddesi üzerinde dikkatinizi çekecek Mozart'ın doğduğu ev(dışardan görülecek) , altın rengi kocaman bir küre üzerinde ayakta duran bir adam heykeli ile Kapitelplatz  birbirinden güzel kafelerin, seyyar kütüphanelerin bulunduğu Mozart’ın ihtişamlı heykelinindi bulunduğu Mozartplatz, Barok mimarinin en güzel örneklerinden  dış cephe kabartmaları, heykelleri ve iç mekânı ile göz alıcı Salzburg Katedrali görüldükten sonra otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.
 • 3.Gün SALZBURG – MÜNİH – ROTHENBURG
 • Sabah kahvaltının ardından Bavyera eyaletinin başkenti Münih’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Enchingen’de kısa bir moladan sonra öğlen saatlerinde varacağımız Münih şehir turumuzda müzeler, kafeler, dükkânlar, tarihi yapılar ve kiliselerle Münih’in en hareketli merkezi Marienplatz, zarif kubbeleri etkileyici Çan Kulesi’yle eski belediye binası Altes Rathaus, cephesinde krallar, prensler, dükler ve halk kahramanlarının heykellerinin olduğu, Münih denilince ilk akla gelen yapı yeni belediye binası ve Orta Çağ’da surlarla çevrili şehrin üç ana kapısından biri Isartor Kapısı görüldükten sonra Almanya Romantik Yol’un turistik başkenti Rothenburg’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde kısa bir moladan sonra meydanlara açılan Arnavut kaldırımı sokaklar, bakımlı eski evlerle romantik yolun gözbebeği Rothenburg’a varıyoruz. Yılda 15 milyon turistin ziyaret ettiği Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Rothenburg gezimizde şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, Belediye Binası’nın (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştanbaşa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkânlar, oyuncakçılar, minik pastaneler ile süslü Schmiedgasse Caddesi gezilerek otelimize yerleşme, ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 • 4.Gün ROTHENBURG – HEİDELBERG – STRASBURG
 • Sabah kahvaltının ardından Almanya’nın en güzel kasabalarından Heidelberg’e hareket ediyoruz. Neckar Nehri kenarında, Orta Çağ’dan kalma Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuzda Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi ünvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki  tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, sırtını yeşil ormana dayayan Heidelberg Kalesi(dışardan, kale içi hariç) görülecektir. Heidelberg gezimiz sonrası Avrupa Başkenti ünvanına sahip Strasburg’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra Strasburg’a varışımızı takiben yapılacak şehir turumuzda Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binaları, etrafında rengârenk Alsace evlerinin bulunduğu Petit France bölgesi, dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen şehrin kalbi Notre Dame, tarihi kent merkezi Grand İlle de Notre Dame’nin karşısındaki şehrin en ünlü yapılarından Kammerzell Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı görüldükten sonra otelimize transfer, geceleme otelimizde.
 • 5.Gün STRASBURG – REQUEWİHR – EQUEİSHEİM – COLMAR
 • Sabah kahvaltının ardından 1200’lü yılllardan kalma Orta Çağ Dolder Kulesi ile dikkat çeken, dağların eteklerine yayılmış üzüm bağlarıyla çevrelenmiş, gezerken insana buralar gerçek mi dedirten Alsace’nin en güzel köylerinden Requewihr’i geziyoruz, daha sonraa, Alsace’nin bir başka cennet köyü Equisheim görülerek etrafı üzüm bağlarıyla çevrilmiş Fransa’nın saklı cenneti Alsace bölgesinin turistik başkenti,  Fransa’nın saklı cenneti Colmar’a geçiyoruz. Rengârenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengârenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restorant olarak kullanılan, asık suratlı kafa figürleriyle kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537 den günümüze iki katlı sekizgen yapısı ile Colmar ın en ünlü evlerinden Pfister evi, görüldükten sonra Colmar’da serbest zaman. Otelimize yerleşme ve konaklama.
 • 6.Gün COLMAR –FREİBURG- SCHAFFHAUSEN (REN ŞELALESİ) – ZÜRİH – LUZERN
 • Sabah kahvaltının ardından Freiburg şehir turumuzda “Bächel“ yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet olan Markhalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkânı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, gençlerin yoğun olarak toplandığı bir başka meydan ve aynı zamanda şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau görüldükden sonra her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Ren Şelalesi’ndeyiz. Rhein Şelalesi gezimizden sonra sadece 45 dakika uzaklıktaki doğa ve sakinliğin cenneti Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak panoramik turumuzda; iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesi’ndeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe ve biraz dik bir yokuştan çıkarak harika bir şehir manzarası sunan Lindenhof Parkı görülecek yerler arasındadır. Ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, 40 dakika mesafedeki Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, Fransız Devrimi sırasında hayatlarını kaybeden İsviçreli paralı askerler anısına tasarlanmış mızrak yarası almış aslan figürlü heykel, son olarak Reuss Nehri kenarında yapılacak yürüyüş sonrası bugünkü gezimizi tamamlayarak bölgedeki otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.
 • 7.Gün LUZERN - BERN – MONTRÖ – VEVEY – LOZAN – CENEVRE
 • Sabah kahvaltının ardından Orta Çağ atmosferini içinde barındıran büyülü kent Bern’i geziyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki üç tarafı Aare Nehri ile çevrili, içerisinde birçok tarihi yapıyı barındıran eski şehir Altstadt, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görülerek Bern gezimizi tamamlıyoruz. Daha sonra boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden,  bağlar, göl ve arkasında dağ manzarası ile farklı güzellikler sunan Montrö’de kısa bir moladan sonra, Palmiye ağaçlarıyla ve rengârenk çiçeklerle döşeli sahilinde, Charlie Chaplin anıtının yanı sıra gölün içerisinde bulunan bronz çatal ve denizatı heykelleri ile çok beğeneceğiniz Vevey’deyiz. Günün son durağı kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin uluslararası hukuki temelini oluşturan antlaşmanın yapıldığı Lozan şehri. Lozan gezimizde Lozan anlaşmasının imzalandığı Beau Rivage oteli, İsviçre’nin en çok ziyaret edilen Olimpiyat Müzesi bahçesi müzesi, Ouchy Liman Bölgesi (Le Port d’Ouchy), görüldükten sonra Cenevre bölgesinde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 • 8.Gün CENEVRE – ANNECY – İSTANBUL - ADANA
 • Adası, Cenevre’nin sembolü Jet d’eau Fıskiyesi, İngiliz Bahçeleri ve Çiçek Saati görüldükten sonra, Fransa’nın Venedik’i Annecy’e hareket ediyoruz. İçinden şırıl şırıl suların aktığı, her pencereden çiçeklerin fışkırdığı, kocaman bir dağ gölünün kıyısına kurulmuş yemyeşil parklarla çevril bu rüya beldesinde günümüzü tamamladıktan sonra Cenevre Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1920 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.45’de İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından Adana'ya uçuş.
3

GEZİ ÜCRETİ

3*-4* Oteller 2 / 3 kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda 2 – 11,99 Yaş Çocuk 0 – 1,99 Yaş Çocuk
12-19 Mayıs 2021 1139 € 1439 € 1099 € 230 €
19-26 Haziran 2021 1179 € 1479 € 1139 € 230 €
26 Haz – 03 Tem 2021 1229 € 1529 € 1189 € 230 €
15-22 Temmuz 2021 1229 € 1529 € 1189 € 230 €
17-24 Temmuz 2021 1229 € 1529 € 1189 € 230 €
21-28 Ağustos 2021 1229 € 1529 € 1189 € 230 €
28 Ağus – 04 Eylül 2021 1299 € 1529 € 1189 € 230 €
23-30 Ekim 2021 1179 € 1479 € 1139 € 230 €
 
4

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk HY tarifeli seferi ile Adana -  İstanbul – Ljubljana / Cenevre -İstanbul - Adana ekonomi sınıfı uçak bileti
 • — Havalimanı vergileri
 • — Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,
 • — Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • — Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
 • — Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • — Türkçe tur liderliği hizmeti
5

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • 50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır)
 • —  Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • —  Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti
 • —  Kişisel harcamalar
 • —  Öğle ve akşam yemekleri
 • —  Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
 • —  Gece isteğe bağlı geziler

SLOVENYA – AVUSTURYA – ALMANYA – FRANSA – İSVİÇRE

'den itibaren

kişi başı

7 gece 8 gün THY ile Adana’dan 
Mayıs / Haziran / Temmuz / Ağustos / Eylül / Ekim 2021

 • SLOVENYA; Bled gölü-Postanja Mağarası-Ljubljana (1) AVUSTURYA; Hallstatt-Salzburg (1)
 • ALMANYA; Münih-Rothenburg (1)-Hiedelberg-Schaaffhausen (Ren Şelalesi)
 • FRANSA; Strasburg (1)-Requewihr-Equisheim-Colmar(1)-Annecy
 • İSVİÇRE; Zürih (1)-Luzern-Bern -Montrö-Vevey-Losan-Cenevre (1)
 • 7 gece 8 gün THY ile Adana’dan
 • 12-19 Mayıs / 19-26 Haziran / 26 Haziran-03 Temmuz / 15-22 Temmuz
 • 17-24 Temmuz / 21-28 Ağustos / 28 Ağustos-04 Eylül / 23-30 Ekim
 • 2021
 •  
 • TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DÂHİL!
 • Farklı tur programlarında toplam 415 € olan extra turlar Bizde ücretsiz.
 •  

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.