Hakkımızda

Neva Turizm olarak Nisan 2003'ten bu yana TÜRSAB'a bağlı A Grubu İşletme Belgesi ile faaliyette olduğumuz turizm sektöründe pek çok kurum, kuruluş ve şahıslarla gerçekleştirdiğimiz başarılı ve uyumlu işbirliği, güler yüzlü yaklaşım, güvenilir ve dinamik çalışma sistemimiz; yurtiçi - yurtdışı güçlü bağlantılarımız ile kısa zamanda turizm sektöründe yerimizi aldık.

Yurtiçi - Yurtdışı Geziler, butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca, bilim, ticaret, bankacılık, sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösteren özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilere acentamızdan veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 18 yıllık tecrübemiz, deneyimli ve uzman kadromuzla her türlü hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

0850 750 00 40

Top
Süryani Köyleri & MARDİN & Göbeklitepe – Nevatur
fade
14331
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-14331,mkd-core-1.1,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.3,voyage-ver-1.2,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-from-right,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
Nevatur / Süryani Köyleri & MARDİN & Göbeklitepe
1

 • 1.ve 2.GÜN                                                ADANA- MARDİN- DARA- DEREİÇİ (KILLIT) SÜRYANİ KÖYÜ - SAVUR
 • 00:00’da Adana tren garı önünde buluşma ve Mardin’e hareket. Sabah saatlerinde Mardin’deki otelimize varış. Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından turumuza Doğu Roma İmparatorluğu’nun doğu sınırını Sasaniler’e karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulmuş,bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerindenolanDara Antik Kenti ile başlıyoruz. Ardından Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan taş işçilik sanatının ve tasavvufun en önemli eserlerinden olan Medreseyi muhteşem Mezopotamya Ovasının güzelliği eşliğinde geziyoruz. Sonrasında zaman dahilindeDeyrulZafaran Manastırına hareket ediyoruz. Gerçeküstü atmosferiyle Süryaniler için önemini sürdürmeye devam eden, Mezopotamya’nın ilk tapınaklardan birinin üzerine kurulan bu manastırın Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi, Meryem Ana kilisesini gezdikten sonraDereiçi köyüne doğru hareket. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra ''Minyatür Mardin'' denilen Savur kasabasını gezerek burada keyifli bir gezinti yapıyoruz. Ardından otelimize dönüş. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirimiz Mardin’nin akşamlarını keşfetmek için tarihi Mardin’de zaman geçirebilir.
 • .GÜN            MARDİN – ANITLI (HAH ) KÖYÜ –  ELBEĞENDİ ( KAFRO) KÖYÜ–   MİDYATOtelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Süryanilerce kutsal sayılan Turabdin (Allah’ın Köleleri) Bölgesinin en önemli köylerinden Anıtlı (Hah) köyünü ziyaret ederek burada Meryem Ana Manastırı'nı geziyoruz. Daha sonra ‘Birlikte Yaşam’ın sembolü olan Türkçe "Yemişli", Kürtçe "Nehile", Süryanice "Enhıl" olarak bilinen, 7 kilise ve 2 cami bulunan, Müslüman, Süryani ve Ezidi’lerin toplam 6 bayram kutladığı Yemişli köyünden geçip Elbeğendi (Kafro) köyüne ulaşıyoruz. 1995’te boşaltılan o dönem ve öncesinde giden Süryani Ailelerin tekrar köye gelip,  Köyde yöreye özgü Midyat taşlarından yapılan modern villaları görüp, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek molamızın ardından Güngören (Keferbe) köyünde bulunan Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtlarından meşe ağaçları ile kaplı yüksekçe bir tepede yapılmış olan Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret edip  Midyat’a geliyoruz. Birçok dizinin de çekildiği Devlet Konuk Evi, Dünyaca ünlü Midyat Telkâri Çarşısı, Midyat Sokaklarını gezip otelimize dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.4.GÜN                                                                             MARDİN – GÖBEKLİTEPE - ADANA
 • Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından çarşı merkezine hareket ediyoruz. Tarihi Postane, Ulu Cami, Zinciriye Medresesi, Mardin dar sokakları ve evleri, Mardin Müzesi binasına geliyoruz. Burada vereceğimiz çay – kahve molamızın ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz (Gümüş – Telkari, Bakır Eşya, Badem Şekeri, Bıttım Sabunu, Mahlep Şarabı ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ardından Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Keşfiyle Dünyayı yerinden oynatan muhteşem eser, bilinen en eski tapınma merkezi durumunda olan Göbeklitepe ziyaretini yapıyoruz. Gezimizin ardından Adana’ya dönüş için hareket. Adana’ya varış ve bir başka NEVATUR gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 •  
 • GEZİ ÜCRETİ

10-12 EYLÜL 2021

Nakit - KK Tek Çekim Bonus / Maximum Kredi Kartına Vade Farksız 3 Taksit World Kredi Kartına 4 Taksit

Axess

Kredi Kartına

4 Taksit

2 Kişilik Odada Kişi Başı

1099 TL 367 TL x 3 283 TL x 4 292 TL x 4

Tek Kişi

300 TL 100 TL x 3 78  TL x 4

80 TL x 4

02-11 Yaş Çocuk

999 TL 333 TL x 3 258 TL x 4

265 TL x 4

14-16 MAYIS 2021 (RAMAZAN BAYRAMI) Nakit - KK Tek Çekim Bonus / Maximum Kredi Kartına Vade Farksız 3 Taksit World Kredi Kartına 4 Taksit

Axess

Kredi Kartına

4 Taksit

2 Kişilik Odada Kişi Başı

1149 TL 383 TL x 3 296 TL x 4 305 TL x 4

Tek Kişi

350 TL  117 TL x 3 91 TL x 4

93 TL x 4

02-11 Yaş Çocuk 1049 TL 350 TL x 3 270 TL x 4

278 TL x 4

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
►Grubumuza özel araç  ile ulaşım ►2 Gece 5* Ramada Plaza By Wyndham Mardin Otel’de konaklama. ► İlk gün alınacak sabah kahvaltısı ►Otelde alınacak 2 Sabah Kahvaltısı ►Otelde alınacak 2 Akşam Yemeği ►Zorunlu Seyahat Sigortası ►Profesyonel Rehberlik Hizmeti ►Kişisel harcamalar, ►Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri, ►Programa dahil olduğu belirtilmeyen yemekler, ►Tüm yemeklerde alınacak içecekler ►Belirtilmeyen turlar gezi ücretine dahil değildir.    
 •  
 • NOTLAR
 • ►Kesin Rezervasyon için %50 ön ödemenin acentemize yapılması ve Bakiyenin geziden 30 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.  ►Çocuk indirimi 2 Yetişkin yanında konaklayacak 1 (bir) çocuk için geçerlidir.
 • ►Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehberlere aittir. ►NEVATUR veya rehber içerik aynı kalmak koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir. ►Zorunlu seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen Acentamızla irtibata geçin!
 • #rotanıseçtatilbaşlasın

Süryani Köyleri & MARDİN & Göbeklitepe

'den itibaren

kişi başı

14-16 MAYIS (RAMAZAN BAYRAMI) / 10-12 EYLÜL 2021

 • Süryani Köyleri &  MARDİN & Göbeklitepe

 • MARDİN-DARA-DEREİÇİ-SAVUR-MİDYAT-ANITLI- ELBEĞENDİ  -GÖBEKLİTEPE
 • 14-16 MAYIS (RAMAZAN BAYRAMI) / 10-12 EYLÜL 2021

Tur Lokasyonları

Yorum Yazın

Destinasyon
Fiyat
Genel
Otel
Ulaşım
Yemek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.